Sypniewianie triumfowali w stolicy

2014-02-27 09:00:42 (ost. akt: 2014-02-27 09:02:33)
Zespół Orła z trenerem Zenonem Mierzejewskim

Podziel się:

Już po raz 12. piłkarze Orła Sypniewa wygrali turniej w Warszawie. W meczu finałowym okazali się lepsi od stołecznej Unii.

Obie drużyny uchodziły za faworytów rozegranego niedawno turnieju dla rocznika 2003. Najpierw bramkę zdobyli piłkarze warszawskiej drużyny, później piłkarze z naszego powiatu odpowiedzieli dwoma. Chwila niepotrzebnego rozluźnienia w samej końcówce kosztowała ich jednak utratę kolejnego gola, co oznaczało, że potyczka w regulaminowym czasie zakończyła się remisem. W rzutach karnych Orzeł wygrał jednak 1:0, a cały
mecz finałowy - 3:2. - Trudno opisać w słowach, jak radość u nas zapanowała. Dostaliśmy wielkie brawa od warszawskiej publiczności. Równo rok temu w finale to Unia była lepsza. Rewanż jednak był podwójny, bo w meczu grupowym też zwyciężyliśmy, 2:0 – relacjonuje trener Zenon Mierzejewski.
Warto podkreślić, że najlepszym napastnikiem zawodów został Jakub Tyska, zdobywając 14 goli. Bramki uzyskali jeszcze Bartłomiej Napiórkowski, Jan Chełchowski, Maciej Tyska, Adam Waśkiewicz, Hubert Garwarski, Gabriel Mościcki i Kacper Mosakowski. Ponadto grali: Jakub Polakowski, Rafał Modzelewski, Jakub Paczkowski, Masymilian Zabielski, Adrian Swiercz, Bartosz Beczak.
Jak podsumowuje trener Mierzejewski, był to 180. turniej, w którym wzięła udział sypniewska drużyna (połowa odbyła się na boiskach trawiastych, połowa w halach). Według niego był to też 80. wygrany przez Orła turniej. – 7-tysięczną bramkę uzyskał Gabriel Mościcki pięknym uderzeniem prostym podbiciem pod poprzeczkę – zaznacza Mierzejewski. I dodaje: - Serdecznie dziękujemy państwu Ewie i Łukaszowi Olkowskim za wspaniały prezent, kolejne już sfinansowanie wyjazdu. Przeżyliśmy wielkie chwilę ogromnej radości.