Sobota, 10 kwietnia 2021. Imieniny Borysławy, Makarego, Michała

Przyjaciele LO chcą nadal być aktywni

2014-02-28 12:00:00 (ost. akt: 2014-02-27 09:31:36)
Członkowie  zarządu i stypendystki

Członkowie zarządu i stypendystki

Podziel się:

Stypendia dla uczniów i nauczycieli, konkursy, wspieranie dotychczasowego i utworzenie nowych kół naukowych, pomoc finansowa dla biblioteki – to tylko niektóre z tegorocznych planów Stowarzyszenia Pomocy Liceum im. Marii Curie-Skłodowskiej w Makowie.

Walne zgromadzenie tej organizacji odbyło się 13 lutego w siedzibie szkoły. Prezes Jan Rutkowski opowiedział o przedsięwzięciach zrealizowanych w 2013 r. - W ramach kontaktów nawiązanych w 2012 roku z Fundacją Rodziny Azrieli po rocznej wymianie korespondencji i ustaleniach podpisaliśmy 29 marca protokół na realizację siedmiu przedsięwzięć. Podpisany protokół zagwarantował nam otrzymanie 60 tysięcy złotych – mówił.
Ponadto w ciągu minionych 12 miesięcy stowarzyszenie przeprowadziło w szkołach naszego powiatu 2 konkursy literackie: o nagrodę im. Izaaka Wesołka i o nagrodę im. Rodziny Rzepka oraz przyznało stypendia w wysokości po 2 tys. zł dla 5 uczniów klas trzecich. Gratulacje stypendystki odbierały podczas zgromadzenia. Stypendia otrzymało także dwóch nauczycieli – wyjechali na kurs do Jerozolimy.
Stowarzyszenie zorganizowało jeszcze m.in. wystawę historyczną kultur polskiej i żydowskiej, zleciło przetłumaczenie z języka jidysz i hebrajskiego „Księgi Pamięci Makowa” oraz – z języka angielskiego – książki „One Step Ahead autorstwa Dany Azrieli, opisującej losy makowianina Dwida Azrylewicza. Członkowie postarali się także o mundury dla nowo powstałej klasy o profilu wojskowo-technicznym, zorganizowali przyjazd do Makowa przedstawicieli Fundacji Rodziny Azrieli oraz studentów z Kanady.
Podczas zeszłotygodniowego spotkania ustępujący zarząd uzyskał absolutorium i ukonstytuował się nowy. Prezesem pozostał Jan Rutkowski, a wice zostali Nina Brzezińska i Jan Matejuk (skarbnik- Marianna Majkowska, sekretarz – Radosław Filek, Marek Milewski, członkowie – Robert Kluczyk, Tomasz Kowalewski, Anna Markowska).
W planach na bieżący rok znalazły się stypendia dla uczniów, nauczycieli i absolwentów, konkursy, wyposażenie sal, utworzenie nowych kół naukowych, wsparcie dla klubu sportowego i biblioteki. - Skorygowaliśmy też statut tak, żebyśmy mogli rozprowadzać cegiełki – informuje prezes Rutkowski.


Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB