Czwartek, 28 stycznia 2021. Imieniny Agnieszki, Kariny, Lesława

Przedszkolaki w bibliotece

2014-03-03 09:47:02 (ost. akt: 2014-03-03 09:52:17)
Przedszkolaki zostały zapoznane z pracą biblioteki szkolnej i jej zbiorami

Przedszkolaki zostały zapoznane z pracą biblioteki szkolnej i jej zbiorami

Podziel się:

Z nieoczekiwaną wizytą do biblioteki Zespołu Szkól w Krasnosielcu przybyli 13 lutego mali czytelnicy. Była to grupa z tutejszego przedszkola z wychowawczynią Anną Daligą.

Przedszkolaki zostały zapoznane z pracą w bibliotece, jej zbiorami, regulaminem oraz sposobem wypożyczania książek. Z zobaczyły, jak wygląda karta czytelnika, karta książki oraz katalogi biblioteczne. Mogły wejść za regały i obejrzeć książeczki dla dzieci z działu Bw – Bajeczki i wierszyki. Wysłuchały wiersza pt. „Prośby książki”, w którym autor prosi czytelnika o poszanowanie wypożyczanych książek. A na zakończenie wizyty obejrzały film o przygodach wesołego żółwia Franklina w bibliotece.
Dzień później pojawiła się w bibliotece grupa starszaków z Marzeną Wnuk. Dzieci z okazji Walentynek wysłuchały baśni H. Januszewskiej „Kopciuszek”, która opowiada o szczęśliwej miłości Księcia i Kopciuszka. Również ta grupa została zapoznana z pracą biblioteki szkolnej i jej zbiorami. Na koniec przedszkolaki otrzymały walentynkowe zakładki do książek.
Oprac. dk

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB