Sobota, 15 maja 2021. Imieniny Dionizego, Nadziei, Zofii

Zarażają swoją pasją

2014-03-08 12:00:00 (ost. akt: 2014-03-07 08:55:38)
Zajęcia z beatbox'u odbywały się w ferie

Zajęcia z beatbox'u odbywały się w ferie

Podziel się:

Co robić, żeby nie nudzić się w ferie? Chłopcy prowadzący warsztaty z beatbox'u w Miejskim Domu Kultury doskonale znają na to sposób.

Jakub Mikołajczewski i Michał Skrzecz mają świetne wyczucie rytmu, a na scenie czują się znakomicie. Trenują wspólnie, nawzajem się uzupełniając. Dlaczego wybrali akurat tą technikę? Według Michała odpowiedź jest prosta. - Sam zacząłem interesować się ową sztuką na przełomie listopada i grudnia 2007 roku, po obejrzeniu związanego z nią filmiku w internecie. Potem dowiedziałem się o tym, że kolega z Makowa też to trenuje i tak zgadałem się z nim, a on nauczył mnie podstaw. Dlaczego zajmuje się beatbox’em? Ponieważ nudzą mnie ciągłe występy typu taniec, śpiew. Wolałem nauczyć się czegoś nowego, co nie jest popularne. Osoby, które przychodzą na zajęcia naprawdę chcą się czegoś nauczyć. Ja i Kuba mamy odmienne style, i każdy kto się od nas uczy, może tak naprawdę pójść innym torem – podkreśla Michał. A Jakub dodaje: - Naszym głównym celem jest przede wszystkim dobra zabawa oraz rozprzestrzenianie beatboxu wśród innych osób, choć trzeba dodać, że nie każdy nadaje się do tego rodzaju sztuki.
Michał zapowiada, że będzie starał się organizować podobne zajęcia np. w czasie wakacji. Prowadzący zajęcia i uczestnicy zawiązali także grupę na Facebook'u, na której dodawane są informacje i porady indywidualne albo pomysły innych.
Sylwia Zasłonka

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB