Wtorek, 20 kwietnia 2021. Imieniny Agnieszki, Amalii, Czecha

Będzie podwyżka za ścieki

2014-03-14 09:21:53 (ost. akt: 2014-03-14 09:22:30)
Radny Roman Płodziszewski podkreślał, że podwyżka jest za duża

Radny Roman Płodziszewski podkreślał, że podwyżka jest za duża

Podziel się:

Miejskie Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych w Makowie będzie pobierać większe opłaty za odbiór ścieków od mieszkańców gminy Szelków.

Na sesji rady gminy zajmowano się m.in. taryfami zaopatrzenia w wodę i odprowadzania ścieków, zaproponowanymi przez makowski MPUK. Zmiana w nich jest jedna, ale zasadnicza. Chodzi o podwyżkę od 1 kwietnia stawki za odprowadzanie ścieków z 4,62 zł do 5,40 zł (za 1 m sześć.). Reszta opłat w tym zakresie nie ulega zmianie.
Radny Roman Płodziszewski podkreślał, że podwyżka o 78 groszy jest po prostu za duża. – Na komisjach mówiono, że nie mamy wyboru – ubolewał. Urzędnicy z gminy potwierdzali, iż po stronie samorządu to tylko formalność. „Po co te uchwały, skoro nikt tu nie ma nic do gadania” – dało się usłyszeć w sali. – Niestety, prezes MPUK nie dopuszcza do siebie, że można zastosować trochę niższą stawkę. Ja będę głosował przeciw – mówił Płodziszewski.
Motywy zastosowania podwyżki przez makowską spółkę próbował wyjaśnić sekretarz gminy Krzysztof Kacprzycki. – Jeśli ktoś obserwuje inwestycje w Makowie, z pewnością zauważył, że w ubiegłym roku zakończono modernizację oczyszczalni ścieków. Były brane jakieś kredyty, które teraz trzeba spłacać. Podwyżka pewnie jest z tego powodu – rozważał Kacprzycki.
Ostatecznie uchwała przeszła przy 11 głosach „za”, 2 przeciwnych i 2 wstrzymujących się.
dk

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. klemens #1350106 | 77.253.*.* 15 mar 2014 17:37

    niech placa tyle co i makowiaki

    ! - + odpowiedz na ten komentarz