Czwartek, 21 stycznia 2021. Imieniny Agnieszki, Jarosława, Nory

Zbudują nowiutki most

2014-03-17 08:38:52 (ost. akt: 2014-03-17 08:41:05)
Wójt Michał Jasiński podkreśla, że budowa nowego mostu ułatwi życie sporej grupie mieszkańców

Wójt Michał Jasiński podkreśla, że budowa nowego mostu ułatwi życie sporej grupie mieszkańców

Podziel się:

Już niedługo ostatni drewniany most w gminie Karniewo zniknie. W kwietniu ma ruszyć budowa nowego. Takie szczęście spotkało mieszkańców miejscowości Czarnostów.

Po dość długim oczekiwaniu, gmina otrzymała promesę (przyrzeczenie) na otrzymanie 700 tys. zł z rezerwy kryzysowej Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji. Dzięki temu prace budowlane będą mogły ruszyć już nawet w kwietniu. - Most został zbudowany w latach 40.-50. Ze względu na jego wiek był on ciągłe remontowany. W ostatnich latach praktycznie co rok wydawaliśmy na jego naprawę kilka lub kilkanaście tysięcy złotych. Z tych względów musieliśmy ograniczyć również jego tonaż do 3,5 tony. W związku z tym aktualnie nie mogą poruszać się po nim ciężarówki, a nawet nasz autobus szkolny, co powoduje utrudnienia.- poinformował nas Michał Jasiński, wójt gminy Karniewo.
Inwestycja ta jest bardzo ważna dla mieszkańców. Jak twierdzi wójt, z mostu korzysta około pół tysiąca osób. I są to głównie mieszkańcy miejscowości Czarnostów, Czarnostów Polesie oraz Szwelice. - Komisja powodziowa uznała, że most w wyniku długotrwałych podtopień niebezpiecznie niszczeje, a jeden przyczółek grozi zawaleniu. Stąd też pozytywne rozpatrzenie naszego wniosku, który złożyliśmy do ministerstwa. Poza tą otrzymaną sumą, będziemy starali się zabezpieczyć pozostałe środki - dodaje wójt.
Jak również dowiedzieliśmy się w urzędzie gminy, budowa nowego mostu będzie trwała do 4 miesięcy. W tym czasie prawdopodobnie przejazdu tamtędy żadnego nie będzie.
Marlena Grzeszczak

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB