Niedziela, 18 kwietnia 2021. Imieniny Apoloniusza, Bogusławy

Lądowisko przy szpitalu - prawie nieużywane

2014-03-20 08:37:03 (ost. akt: 2014-03-20 08:40:48)
Do minionego poniedziałku na przy makowskim szpitalu wylądowały ledwie 3 helikoptery medyczne

Do minionego poniedziałku na przy makowskim szpitalu wylądowały ledwie 3 helikoptery medyczne

Podziel się:

Na początku grudnia zeszłego roku odbyło się otwarcie wartego 1.2 mln zł lądowiska przy szpitalu w Makowie Mazowieckim. Do tej pory helikoptery pojawiały się tam zaledwie trzykrotnie.

- Na szczęście nie ma potrzeby, aby lądowały częściej. Wzywamy helikopter tylko wtedy, gdy znacznie pogorszy się stan pacjenta z naszego szpitala. Rzadkie wizyty śmigłowców na lądowisku są spowodowane również tym, że podczas wypadków drogowych, lądują bezpośrednio na miejscu zdarzenia, aby jak najszybciej transportować poszkodowanego - powiedział nam dyrektor makowskiego szpitala Jerzy Wielgolewski. Po czym dodał, że liczba lądowań pewnie zwiększy się w okresie letnim, gdzie zdarza się więcej wypadków podczas prac budowlanych czy tych drogowych.
Przypomnijmy, że wybudowanie lądowiska to inwestycja, która była konieczna ze względu na obowiązujące wymogi prawne. Gdyby szpital jej nie zrealizował, mógłby stracić kontrakt na szpitalny Oddział Ratunkowy. Wcześniej helikoptery medyczne, które były wzywane do pacjentów z makowskiego szpitala, przyziemiały kilka razy w roku - bo tylko taka była potrzeba - na stadionie miejskim, a pacjentów było trzeba dowozić tam karetką. - Uważam, że nie jest to najważniejsza inwestycja. Za ten milion, który przeznaczyliśmy na budowę lądowiska, moglibyśmy kupić nowe respiratory dla każdego z naszych oddziałów - powiedział nam zaraz po rozpoczęciu inwestycji dyrektor Wielgolewski.
Marlena Grzeszczak

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. jan nowak #1354663 | 79.167.*.* 20 mar 2014 18:02

    zycie jest bezcenne,wiec o czym tu gadac.....?

    ! - + odpowiedz na ten komentarz