Słaba skuteczność w wygranym meczu

2014-03-20 08:53:50 (ost. akt: 2014-03-20 08:56:02)
Mokra murawa sprawiała tego dnia wiele problemów obu drużynom

Podziel się:

Podopieczni Wojciecha Traczewskiego wygrali kolejne spotkanie w ramach zimowego okresu przygotowawczego. Pomimo zwycięstwa w meczu z Ostrovią Ostrów Maz., makowianie nie byli zbyt skuteczni w tym spotkaniu.

Mokra murawa sprawiała tego dnia wiele problemów obu drużynom. Już w pierwszej minucie meczu biało-zieloni powinni prowadzić, lecz fatalnie w sytuacji "sam na sam" z bramkarzem zachował się jeden z napastników naszego zespołu, strzelając obok słupka. 10 minut później swoją szansę zmarnował Maciej Traczewski, który z bliskiej odległości główkował zbyt lekko. Dobrze w tym meczu radzili sobie Patryk Sypniewski i Patryk Chrzanowski, lecz i oni - mimo kilku dogodnych sytuacji - nie potrafili wstrzelić się w bramkę rywala. W pierwszej połowie nie padła żadna bramka, chociaż młodzi gracze z Makowa powinni prowadzić 3-0.
Pięć minut po wznowieniu gry dośrodkowanie w pole karne wykonał Damian Rekosz. Piłkę w polu karnym przyjął Bartłomiej Pichała, oddał strzał, który obronił bramkarz przyjezdnych, lecz przy dobitce tego samego zawodnika był już bezradny. Dziesięć minut później oglądaliśmy ostatnie już trafienie w tym meczu. Świetną indywidualną akcją popisał się Maciej Traczewski, który minął trzech obrońców oraz bramkarza i wpakował piłkę do siatki, wyprowadzając swoją drużynę na dwubramkowe prowadzenie. W końcówce spotkania świetną szansę do zdobycia bramki miał jeszcze Bartosz Reszka, lecz w sytuacji "sam na sam" z bramkarzem przyjezdnych posłał futbolówkę obok prawego słupka bramki przeciwnika.