Wtorek, 20 kwietnia 2021. Imieniny Agnieszki, Amalii, Czecha

Kinga najlepsza z diecezji

2014-03-21 09:34:26 (ost. akt: 2014-03-21 09:35:23)
Od lewej: Szymon Chełstowski, Kinga Kobylińska, Tomasz Kołakowski

Od lewej: Szymon Chełstowski, Kinga Kobylińska, Tomasz Kołakowski

Podziel się:

Kinga Kobylińska, uczennica klasy drugiej LO im. Marii Curie-Skłodowskiej, została laureatką pierwszego miejsca etapu diecezjalnego Olimpiady Teologii Katolickiej. Oprócz niej, makowskie liceum reprezentowali Szymon Chełstowski oraz Tomasz Kołakowski.

Łącznie w konkursie wzięło udział 40 uczniów z całej diecezji płockiej. 24. Olimpiada Teologii Katolickiej odbyła się pod hasłem „Męczennicy XX wieku. Świadkowie wiary” 7 marca, w Zespole Szkół Centrum Edukacji w Płocku. Jej laureaci wezmą udział w finale ogólnopolskim, który zostanie przeprowadzony w kwietniu bieżącego roku, w Bydgoszczy.
Opiekunem trójki makowskich licealistów był ks. Marcin Durzyński. - Etap szkolny odbył się już w listopadzie, dlatego też mieliśmy prawie trzy miesiące na przygotowanie się do dalszych zmagań. Cała olimpiada była świetnie zorganizowana i stała na dość wysokim poziomie. W przyszłym roku na pewno wystartuje w niej jeszcze raz – podkreśla Szymon Chełstowski.
Zdobywczyni pierwszego miejsca – Kinga Kobylińska, będzie reprezentować diecezję w dalszym etapie rywalizacji. Wszyscy uczestnicy otrzymali od organizatorów dyplomy i symboliczne upominki.
sz

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB