środa, 27 stycznia 2021. Imieniny Anieli, Juliana, Przemysława

Nowy szef makowskiej policji

2014-03-26 09:51:32 (ost. akt: 2014-03-26 09:51:58)
Mł. insp. Tomasz Łysiak, nowy szef makowskiej policji

Mł. insp. Tomasz Łysiak, nowy szef makowskiej policji

Podziel się:

To nie jest zła jednostka, jest dobra i osiąga dobre wyniki – mówi mł. insp. Tomasz Łysiak, który zajął miejsce insp. Witolda Lemańskiego na stanowisku komendanta powiatowego policji w Makowie.

Lemański oddał się do dyspozycji szefa mazowieckiej policji po aferze z pijanymi funkcjonariuszami. Przypomnijmy, że 13 marca dwóch dzielnicowych z naszej komendy, będąc na służbie, uderzyło radiowozem w ogrodzenie posesji. Jak się okazało, byli pijani, mieli po blisko 2 prom. alkoholu w organizmie. Zostali zatrzymani, zawieszeni w czynnościach, ruszyła procedura wydalenia ich ze służby. Dodatkowo kierujący samochodem Tomasz P. stracił prawo jazdy i usłyszał zarzut jazdy w stanie nietrzeźwości.
Kilka dni po tym zdarzeniu komendant Witold Lemański mówił „Kurierowi”, że traktuje to zdarzenie w kategoriach osobistej porażki. W zeszłym tygodniu oddał się do dyspozycji szefa mazowieckiej policji, co w praktyce oznacza podanie się do dymisji, którą jego przełożony przyjął. Na stanowisku zastąpił go mł. insp. Tomasz Łysiak, dotychczasowy zastępca komendanta w Przasnyszu. Jak mówi, na razie nie planuje radykalnych zmian, bo takie już zaszły, to ustąpienie z funkcji jego poprzednika. Teraz potrzebuje czasu, żeby przyjrzeć się sposobowi funkcjonowania makowskiej komendy, którą ocenia pozytywnie. - To nie jest zła jednostka, jest dobra i osiąga dobre wyniki – mówi.
Do dyspozycji komendanta wojewódzkiego podał się również zastępca Lemańskiego, mł. insp. Paweł Reszko, który obecnie przebywa na urlopie. - Zostanie najprawdopodobniej przyjęta. Potrzebuję kogoś, kto mnie wesprze, dlatego skierowałem podanie o powierzenie tego stanowiska komuś innemu – zdradza Tomasz Łysiak.
Wczoraj zapadła decyzja, że jego zastępcą został podinsp. Marek Modzelewski, dotychczas kierujący wydziałem kryminalnym komendy w Przasnyszu.
Elżbieta Ludwikowska

Komentarze (17) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. ZYRA #1373665 | 37.128.*.* 12 kwi 2014 17:53

  Do Pana Komendanta: Weź pan samochód ( cywilny) i stań pan w rynku ,żebyś widział sklep monopolowy i zobaczysz pan swoich DOBRYCH policjantów jak kupują wódę wieczorami na służbie. Może kupują do domu, ale warto to sprawdzić. Albo zróbmy tak: ja mam okna na ten sklep to zapraszam do mnie. Zobaczy pan ich dobre WYNIKI

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. baba jaga #1366549 | 178.180.*.* 3 kwi 2014 20:19

  Moze nowy komendant ukróci wypadów służbowym samochodem podczas pełnienia służby na obiad do „YTO TU” albo do domku.Miejmy nadzieje ze tak bedzie,bo z naszych podatkow idzie na paliwo dla policji

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. policjant #1362876 | 80.48.*.* 30 mar 2014 19:11

  Lokalne władze dalej będą dokonywać przestępstw, jeśli Łysiak nie będzie chciał ich tuszować, to to tak jak Lemański albo sam dobrowolnie podda się do dymisji, albo jak przeciwko Reszce odwołają go na podstawie postępowania. Powinno odwołać się kilku wójtów i burmistrzów którzy pierdzą w stołki po kilka i kilkanaście lat za 10 tysięcy i więcej i przez te lata zmuszali policję do tuszowania i umarzania ich kolizji drogowych, nielegalnych sprzedaży mienia powiatu , czy gminy. Łysiak dalej im to zapewni. dotychczasowi policjanci mieli już tego dosyć.

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 4. leniofer #1361198 | 91.220.*.* 28 mar 2014 14:47

  dobrze przysłowie mówi- "maków to stolica żuli i pijaków" żuli już widziałem a teraz wiem którzy są pi... :)

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 5. marian #1359710 | 159.205.*.* 26 mar 2014 19:46

  Dajcie człowiekowi szansę. Po wpisach widać jednak, jak trudno będzie nowemu komendantowi odzyskać zaufanie mieszkańców do makowskiej policji. To, co mnie najbardziej drażni w makowskich policjantach, to niesamowita buta, wywyższanie się. Nie spotkałem policjanta uśmiechniętego. Wszyscy zachowują się, jakby połknęli kij. A pościgi na sygnale przez miasto za tirami - mistrzostwo świata. Żeby z taką energią ścigali bandytów.

  Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  Pokaż wszystkie komentarze (17)