Poniedziałek, 10 maja 2021. Imieniny Antoniny, Izydory, Jana

300 tysięcy dla niepełnosprawnych

2014-03-27 08:47:58 (ost. akt: 2014-03-27 08:50:32)
Pieniądze mają zostać przeznaczone na pomoc zawodową i zdrowotną dla niepełnosprawnych

Pieniądze mają zostać przeznaczone na pomoc zawodową i zdrowotną dla niepełnosprawnych

Podziel się:

313 tysięcy złotych przyznał na ten rok PFRON dla osób niepełnosprawnych z naszego powiatu. Zadania w ramach tej puli będą realizować jednostki samorządu powiatu.

W zakresie rehabilitacji zawodowej i zatrudniania osób niepełnosprawnych chodzi o makowski Powiatowy Urząd Pracy. Tutaj w grę wchodzi przyznawanie środków na rozpoczęcie działalności gospodarczej, rolniczej albo na wniesienie wkładu do spółdzielni socjalnej. Na te cele w sumie przeznaczone jest z 60 tys. zł z puli Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, która wynosi dla powiatu makowskiego dokładnie 313 tys. 17 zł.
Reszta, czyli nieco ponad 253 tys. zł, ma zostać wydatkowana na zadania z zakresu rehabilitacji społecznej niepełnosprawnych. To m.in. dofinansowania na turnusy rehabilitacyjne, zakup sprzętu potrzebnego do rehabilitacji czy też dotacje na usuwanie barier architektonicznych w związku z indywidualnymi potrzebami niepełnosprawnych mieszkańców. Przedsięwzięcia w tym obszarze realizować ma Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Makowie.
Taki podział obowiązków i pieniędzy na sesji zatwierdzili powiatowi radni, podejmując stosowną uchwałę.
Dariusz Kucman

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB