Czwartek, 21 stycznia 2021. Imieniny Agnieszki, Jarosława, Nory

Nielegalne wysypisko pod Makowem

2014-03-28 09:04:09 (ost. akt: 2014-03-28 09:05:44)
Sterta śmieci wciąż rośnie

Sterta śmieci wciąż rośnie

Podziel się:

- Jak ktoś może robić coś takiego. Przy drodze leży sterta śmieci i tak jest od kilku lat. Lodówki, resztki jedzenia, stare szmaty to żer dla szczurów – zaalarmował nas jeden z mieszkańców miejscowości Budzyno-Bolki. Choć gmina nie jest niczemu winna w tej sprawie, zdecydowała, by sama ją załatwić.

Na polach przy drodze dojazdowej z Makowa Mazowieckiego do miejscowości Budzyno-Bolki usypano już sporą stertę śmieci. - Ktoś notorycznie dowozi tam coraz to nowe odpady. Jak tak dalej pójdzie, zaczną one „wychodzić” na jezdnie. Przejeżdżam tą drogą prawie codziennie i zapewniam, że wygląda to okropnie, natychmiast trzeba się za to wziąć - zaapelował nasz czytelnik. Ten obraz potwierdził się, gdy na miejscu pojawili się dziennikarze „Kuriera”.
Jak poinformował nas Paweł Kacprzykowski, wójt gminy Czerwonka, ten teren należy do Polskich Kolei Państwowych. - Kiedyś znajdowała się tam kolejka do Makowa Mazowieckiego, teraz są doły pełne śmieci, które zostawiają właśnie mieszkańcy tego miasta. PKP nie przyznaje się do tego terenu, dlatego sami postanowiliśmy się tym problemem zająć - wyjaśnił wójt. Dodał, że gdy tylko pogoda się poprawi, śmieciami zajmą się pracownicy zatrudnieni we współpracy z urzędem pracy w ramach robót publicznych. - Kontaktowaliśmy się już z firmą Błysk-Bis, która odebrałaby te odpady, nasi pracownicy zaś przygotowali by je do tego odbioru. Myślę, że zajmie to maksymalnie 2 dni. Później miejsce byłoby przez nas monitorowane, aby problem więcej się nie powtórzył – podaje rozwiązanie wójt Kacprzykowski.
Marlena Grzeszczak

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Tomek #1362350 | 83.31.*.* 30 mar 2014 07:56

    Jako naród upadliśmy bardzo nisko. Dosłownie wszędzie w naszych lasach jest pełno śmieci. Zobaczcie jak wyglądają rowy przy drogach. Olbrzymia ilość ludzi wyrzuca śmieci tak po prostu w czasie jazdy samochodem. Kiedyś tego nie było. Może by się przydało złapać od czasu do czasu takich osobników i na ich koszt pokazać wizerunek np. w prasie lokalnej ??

    ! - + odpowiedz na ten komentarz