Czwartek, 13 maja 2021. Imieniny Agnieszki, Magdaleny, Serwacego

Na stadionie będzie można dostać mandat

2014-03-28 09:13:40 (ost. akt: 2014-03-28 09:14:40)
Radni uchwalili regulamin karniewskiego stadionu

Radni uchwalili regulamin karniewskiego stadionu

Podziel się:

W Karniewie na ostatniej sesji rady gminy radni uchwalili regulamin korzystania z karniewskiego stadionu. Wszystko to na prośbę makowskiej policji, która będzie mogła wlepiać tam mandaty.

- Komenda Powiatowa Policji w Makowie Mazowieckim zgłosiła się do wszystkich gmin, które posiadają stadiony o wprowadzenie takiego regulaminu. Spowodowane jest to tym, że po meczach mogą występować zakłócenia porządku i różne wybryki. Będzie to prawne narzędzie w rękach policji, dzięki któremu będzie mogła za przewinienia karać mandatem - powiedział na sesji Grzegorz Cesarski, zastępca wójta.
Regulamin wejdzie w życie jednak dopiero po zatwierdzeniu przez wojewodę mazowieckiego Jacka Kozłowskiego. A znajduje się w nim m.in. zapis o: zakazie wprowadzania sprzętu innego niż zgodnie z przeznaczeniem boiska, np. roweru, motoru oraz całkowity zakaz wnoszenia alkoholu i przebywania tam osób nietrzeźwych, zaśmiecania, wnoszenia opakowań szklanych bądź metalowych, przeszkadzania w zajęciach lub grze czy wprowadzania zwierząt itp. Całość można przeczytać w Urzędzie Gminy Karniewo. Stadion będzie czynny co roku od 1 marca do 30 listopada, bezpłatnie.
Marlena Grzeszczak

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB