Niedziela, 18 kwietnia 2021. Imieniny Apoloniusza, Bogusławy

Pojedynki na strofy

2014-04-02 10:18:21 (ost. akt: 2014-04-02 10:19:48)
Najmłodsi uczestnicy recytatorskich zmagań

Najmłodsi uczestnicy recytatorskich zmagań

Podziel się:

72 uczniów wytypowanych w drodze eliminacji szkolnych i gminnych wzięło udział w eliminacjach powiatowych XXXVII edycji konkursu recytatorskiego „Warszawska Syrenka”, które odbyły się 25 marca w Miejskim Domu Kultury w Makowie Mazowieckim.

Zmagania rozpoczęły sie o godzinie 9. Wtedy do rywalizacji przystąpiły najmłodsze dzieciaki z przedszkola oraz klas I–III szkół podstawowych. W tej kategorii wystąpiło 42 uczestników. Następnie możliwość zaprezentowania swojego talentu recytatorskiego dostali uczniowie podstawówki z klas IV–VI. W trakcie tego przesłuchania występiło 19 osób. W kategorii gimnazjum jury wysłuchało natomiast jedenastu interpretacji wierszy.
Laureaci pierwszych miejsc z każdej kategorii wiekowej przeszli do następnego etapu, a dokładnie eliminacji wojewódzkich. Odbędą się one w Mazowieckim Centrum Kultury i Sztuki w Warszawie.
Sylwia Zasłonka

Wyniki
Nagrody i wyróżnienia w kategrii klas 0–III szkół podstawowych:
I miejsce – Katarzyna Glinka (PSP w Rakach), II miejsce – Roksana Jaworska (PSP w Romanowie), III miejsce – Patryk Milewski (PSP w Sypniewie); wyróżnienia przyznano: Natalii Kowalskiej (PSP w Karniewie), Marii Kaczorek (PSP w Krasnosielcu), Paulinie Stańczak (PSP w Węgrzynowie) oraz Karolowi Płoskiemu (PSP w Drążdżewie)

Nagrody i wyróżnienia w kategorii klas IV–VI szkół podstawowych:
I miejsce – Kinga Sendal (PSP w Krasnosielcu), II miejsce Barbara Kaczorek (PSP w Krasnosielcu), III miejsce Aleksandra Rogala (PSP w Rakach); wyróżnienia przyznano: Aleksandrze Szymańskiej (PSP w Karniewie), Aleksandrze Panfil (PSP w Karniewie), Julii Sobocińskiej (PSP w Krasnosielcu) oraz Alicji Słoniewskiej (SP nr 1 w Makowie Maz.)
Nagrodę publiczności otrzymały Kinga Sendal oraz Aleksandra Szymańska.

Nagrody i wyróżnienia w kategorii gimnazjum:
I miejsce – Emila Chmielewska (ZS w Płoniawach–Bramurze), II miejsce – Magdalena Sztankiewicz (ZS w Płoniawach–Bramurze), III miejsce Mateusz Glinka (PG w Krasnosielcu); wyróżnienie otrzymała Maria Glinka (PG w Krasnosielcu), zaś nagroda publiczności trafiła do Emilii Chmielewskiej.

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. as #1365403 | 83.6.*.* 2 kwi 2014 17:49

    a z Makowa jedna dziewczynka brawo uczniowie z wiosek jesteście nasza przyszłością

    ! - + odpowiedz na ten komentarz