Czwartek, 28 stycznia 2021. Imieniny Agnieszki, Kariny, Lesława

Do stolicy po naukę

2014-04-03 09:55:02 (ost. akt: 2014-04-03 09:56:25)
Warsztaty dziennikarskie prowadził Zbigniew Łuczyński

Warsztaty dziennikarskie prowadził Zbigniew Łuczyński

Podziel się:

Uczniowie Zespołu Szkół im. Żołnierzy Armii Krajowej w Makowie uczestniczyli w warsztatach dziennikarskich, podczas których dostali wiele cennych rad od doświadczonych żurnalistów. Młodzież była zachwycona.

W wycieczce edukacyjnej do Warszawy wzięły udział klasy I TE, II LO2 oraz II TT. Pierwszym celem wyprawy było wzięcie udziału w warsztatach dziennikarskich w Wyższej Szkole Informatyki, Zarządzania i Administracji w Warszawie. Uczniowie klasy II LO2, pod opieką polonistki Wiesławy Kowalczyk, mieli możliwość uczestniczenia w zajęciach „Warsztat dziennikarza i prezentera tv” prowadzonych przez redaktora Zbigniewa Łuczyńskiego (znanego z programu „Uwaga”). Natomiast młodzież z klas I TE i II TT, pod opieką nauczycielki podstaw przedsiębiorczości oraz teoretycznych przedmiotów ekonomicznych Marty Gutowskiej, spotkała się z byłą minister pracy Anną Kalatą na zajęciach „Sztuka wystąpień publicznych”.
- Prowadzący warsztaty opowiedzieli nam o swoim wieloletnim doświadczeniu. Pan Zbigniew Łuczyński w niezwykle ciepły sposób zaprezentował nam, jak wyglądała jego droga do kariery. Oczywiście mieliśmy okazję również dowiedzieć się, jak wygląda praca dziennikarza „od kuchni”.- relacjonowali uczniowie klasy II LO2. Druga grupa, która miała przyjemność spotkać się z minister Kalatą, również była zachwycona. - Trenowaliśmy umiejętność występowania na forum, przemawiania, przedstawiania opinii oraz przekonywania do swoich idei - opowiadali uczniowie. Po warsztatach wszyscy wycieczkowicze udali się do Muzeum Narodowego, gdzie zapoznali się z epoką Renesansu oraz sztuką klasyczną i romantyczną.
Marlena Grzeszczak

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB