Wtorek, 24 listopada 2020. Imieniny Emmy, Flory, Romana

Duża podwyżka za śmieci

2014-04-03 09:58:15 (ost. akt: 2014-04-03 09:58:47)
Firma Błysk-Bis nadal będzie odbierać śmieci z terenu miasta

Firma Błysk-Bis nadal będzie odbierać śmieci z terenu miasta

Podziel się:

Od 1 maja makowian czekają 60-procentowe podwyżki stawek za wywóz śmieci. To po części efekt ogólnej ceny za te usługi, jaką podyktował zwycięzca ostatniego przetargu.

We wtorek 25 marca w czwartym już postępowaniu, tak jak w trzech poprzednich - unieważnionych, wygrała firma Błysk-Bis z Makowa, która zajmowała się odbiorem nieczystości w naszym mieście do tej pory. Zaoferowała cenę 627 426 zł brutto za wykonywanie tych usług od 1 kwietnia do końca bieżącego roku, przedwczoraj ratusz podpisał z nią umowę.
Problem w tym, iż jest to kwota znacznie wyższa niż zakładali urzędnicy, a co za tym idzie, ceny za wywóz śmieci wzrosną i to drastycznie. Dotychczas mieszkańcy, którzy segregowali śmieci, płacili 5 zł miesięcznie od osoby, a ci, którzy tego nie praktykowali – 10 zł od osoby. Podczas nadzwyczajnej sesji rady miasta w ostatni czwartek rajcy przegłosowali uchwałę zmieniającą te opłaty. Podwyżka sięgnęła aż 60 proc. I tak, za wywóz posegregowanych odpadków od 1 maja będziemy płacić 8 zł, a tych mieszanych – 16 zł miesięcznie od osoby.
Zakończyło się też prokuratorskie dochodzenie dotyczące zakłócenia toku przetargu. Błysk-Bis bowiem zarzucił po pierwszym postępowaniu magistratowi nieudostępnienie dokumentacji do wglądu. - W piątek śledztwo zostało umorzone wobec braku znamion czynu zabronionego. Prokurator prowadzący nie dopatrzył się przestępstwa – poinformował przedwczoraj Artur Folga, prokurator rejonowy w Przasnyszu.
Elżbieta Ludwikowska

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Morena #1369087 | 164.126.*.* 6 kwi 2014 21:38

    W głowie się przewala żeby robić podwyżkę 60% !!!!!!!!!!! jeśli teraz jest 60% to co będzie przy następnym przetargu???Niech się ktoś tym zainteresuje bo to rozbój w biały dzień..

    ! - + odpowiedz na ten komentarz