Poniedziałek, 10 maja 2021. Imieniny Antoniny, Izydory, Jana

Zadania JUMY ma przejąć miasto

2014-04-09 08:57:36 (ost. akt: 2014-04-09 09:02:23)

Podziel się:

Jest nowa koncepcja na popchnięcie do przodu ciepłownictwa w mieście. W tym roku kawałek sieci i dokumentację techniczną pod przyszłą budowę centralnej ciepłowni ma wykonać miasto, a nie – jak ostatnio zakładano – spółka JUMA.

Radni miejscy 30 stycznia br. podjęli uchwałę w sprawie wzmocnienia JUMY, by mogła ona poradzić sobie z tym zadaniem. Jednomyślnie poparli przekazanie spółce 300 tys. zł w gotówce oraz 535 tys. zł w formie tzw. wkładu niepieniężnego (to działka o powierzchni ponad 1 ha pod budowę planowanej centralnej ciepłowni oraz część sieci ciepłowniczej przy ul. Pułaskiego), w zamian obejmując w niej nowe udziały.
Teraz burmistrz Janusz Jankowski prosi jednak radnych o uchylenie tej uchwały, proponując, by te czynności, które po dokapitalizowaniu miała wykonać JUMA (rozbudowa sieci ciepłowniczej od ul. 1 Maja 9 do ul. Moniuszki 4 i Moniuszki 6 oraz opracowanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej centralnej kotłowni miejskiej przy ul. Przemysłowej), przeszły na obowiązek miasta. I zostały zrealizowane właśnie z tych środków, które miały trafić do spółki, tym samym nie będzie to nieplanowane obciążenie dla makowskiego budżetu. Natomiast ewentualna decyzja o wyposażeniu JUMY w dodatkowy majątek miałaby zapaść w drugiej połowie tego roku.
Decyzje w sprawie wspomnianego uchylenia uchwały radni mają podejmować podczas zaplanowanej na jutro sesji.
Dariusz Kucman

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB