Poniedziałek, 18 stycznia 2021. Imieniny Beatrycze, Małgorzaty, Piotra

Publiczność zachwycona

2014-04-10 09:28:17 (ost. akt: 2014-04-10 09:28:05)

Podziel się:

„Gdybym był bogaty”, „Brunetki, blondynki” – tych i wiele innych utworów można było posłuchać podczas niecodziennego koncertu pt. „Spotkanie z muzyką poważną”, który odbył się 3 kwietnia w sali widowiskowej Miejskiego Domu Kultury w Makowie Mazowieckim.

Koncert gwiazd Polskiej Opery Kameralnej, stworzonej i prowadzonej przez Kazimierza Kowalskiego, cieszył się ogromną popularnością. Publiczność dopisała i wypełniła po brzegi salę widowiskową. Wśród widzów znalazł się także europoseł Jarosław Kalinowski, który nie tylko podziwiał występujących, ale także zatańczył wraz z jedną artystką na scenie. Obok Kazimierza Kowalskiego, wystąpili Małgorzata Kulińska, Mirosław Niewiadomski, Andrzej Jurkiewicz, Andrzej Niemierowicz, a akompaniowała im prof. Ewa Szpakowska.
Publiczność miała okazję do wysłuchania wspaniałych przebojów operowych, a wśród nich m.in "Halki" czy "Wesela Figara". Dodatkowo artyści zaśpiewali inne, dobrze znane utwory, takie jak "Brunetki, blondynki" i "Gdybym był bogaty". Widzowie bawili się znakomicie i nie szczędzili oklasków. Na zakończenie artyści zachęcali ich do śpiewu, a starosta – Zbigniew Deptuła - dziękował występującym oraz widzom za liczne przybycie.
Po koncercie można było nabyć płytę ze specjalna dedykacją Kazimierza Kowalskiego. Organizatorem widowiska był wcześniej wspomniany starosta makowski, a sfinansowane zostało przez Narodowe Centrum Kultury w Warszawie.
sz

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB