Wtorek, 24 listopada 2020. Imieniny Emmy, Flory, Romana

Nowe umiejętności to dla nich nowa szansa

2014-04-13 12:00:00 (ost. akt: 2014-04-11 08:34:16)
W tegorocznym projekcie bierze udział 15 osób

W tegorocznym projekcie bierze udział 15 osób

Podziel się:

15 osób bierze udział w nowej edycji projektu „Nowe umiejętności – nowa szansa”, realizowanego przez Ośrodek Pomocy Społecznej w Krasnosielcu. - Pokładają nadzieję, że przyczyni się on do zmiany ich sytuacji życiowej – zapewniają organizatorzy.

Projekt jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Nabór uczestników zakończył się 7 marca. A wyłoniła ich komisja rekrutacyjna na podstawie zgromadzonych dokumentów.
- W tegorocznym projekcie bierze udział 15 osób, w tym dwie uczestniczki kontynuują udział, ponieważ skorzystały z możliwości uzupełnienia wykształcenia. W latach poprzednich rozpoczęły edukację na poziomie ponadgimnazjalnym i policealnym – wyjaśnia Magdalena Kołodziejczyk, pracownik socjalny w krasnosielckim OPS-ie. Jak dodaje, pierwsze spotkanie informacyjno-organizacyjne z uczestnikami odbyło się 24 marca. Wówczas omówiono najważniejsze kwestie z zakresu planowanych działań, m.in. charakter szkoleń i kursów oraz harmonogram zajęć. Beneficjenci podpisali deklaracje uczestnictwa w projekcie, niezbędne oświadczenia oraz zapoznali się z regulaminem.
- Osoby zakwalifikowane do udziału w projekcie będą objęte kompleksowym wsparciem. Działania podejmowane w ramach zajęć projektowych mają na celu podniesienie kwalifikacji zawodowych oraz wyposażenie uczestników w nowe umiejętności, które zwiększą ich szanse na rynku pracy – precyzuje Magdalena Kołodziejczyk.
A już pod koniec zeszłego miesiąca ruszyły zajęcia grupowe z doradcą zawodowym. Kolejną formą wsparcia będą warsztaty z psychologiem. - Uczestnicy pokładają nadzieję, że udział w projekcie przyczyni się do zmiany ich sytuacji życiowej. Są zmotywowani i chętni do działania. Cały zespół projektowy ufa, iż podobnie jak w poprzednich latach, działania podejmowane w ramach projektu będą satysfakcjonujące dla uczestników – podkreślają w OPS-ie.
dk

Komentarze (3) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. lala #1377055 | 91.128.*.* 16 kwi 2014 19:54

  Zyc na kreche,dobre Miko,a podobno juz w sklepie nawet chleba nie mozna wziąsc na kreche bo nie nażarty, zawsze glodny fiskus ciulający kazdy grosik na premie dla wszystkich urzędasów zasranych moze ukarac finansowo sprzedawce za dobre serce.

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. ... #1374856 | 213.158.*.* 14 kwi 2014 13:46

  Przejadanie pieniędzy na g..o warte szkolenia

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. miko #1374270 | 91.128.*.* 13 kwi 2014 17:38

  Bla,bla,bla tak są roztrwaniane Unijne pieniądze,Unia co i tak jest juz bankrutem pakuje pieniądze w bezsensowne kursy które i tak nie dają nic ani żadna osoba biorąca udział w takim kursie nie znajdzie dzięki temu szkoleniu pracy,tu jest potrzeba zmiany polityki chociaz by z programu Nowej Prawicy inaczej bedzie juz tylko gorzej,jak dlugo mozna życ na kredyt?!

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz