Piątek, 22 stycznia 2021. Imieniny Dominiki, Mateusza, Wincentego

Podwójne srebro dla Czerwonki

2014-04-16 10:09:22 (ost. akt: 2014-04-16 10:13:56)
Srebrne medalistki z Czerwonki

Srebrne medalistki z Czerwonki

Podziel się:

Udanie zakończyły się turnieje międzypowiatowe dziewcząt i chłopców dla Czerwonki. Obie ekipy po zakończeniu rywalizacji w Chudku (gm. Kadzidło) stanęły na drugim stopniu podium.

W sobotę rywalizowały dziewczęta. Między sobą mecze rozgrywało pięć najlepszych zespołów wyłonionych z eliminacji powiatowych. Na parkiecie znalazły się PG w Chudku, PG w Czernicach Borowych, PG w Czerwonce, PG nr 4 w Ostrołęce i PG w Zabrodziu. Gra toczyła się systemem „każdy z każdym”. Ekipa reprezentująca nasz powiat swoje mecze wygrała z Czernicami Borowymi, Chudkiem oraz Ostrołęką. Decydujący pojedynek minimalnie wygrały zawodniczki z Zabrodzia i to one pojadą na finały wojewódzkie. Na najniższym stopniu podium stanęły gospodynie turnieju.
Dzień później, także w Chudku, rywalizowali chłopcy. Na starcie zawodów stanęło sześć ekip z PG w Andrzejewie, PG w Chudku, PG w Czerwonce, PG w Jednorożcu, PG nr 4 w Ostrołęce i PG w Zabrodziu. Drużyny zostały rozlosowane do dwóch grup, z których awans do półfinałów mogły wywalczyć dwie najlepsze. Mimo iż premierowy mecz zakończył się dla Czerwonki porażką 0-2 z Jednorożcem, to drugie starcie z Ostrołęką wygrane 3-1 pozwoliło uzyskać awans do półfinału, a tam po fenomenalnym meczu nasz zespół rozbił PG w Zabrodziu 4-1. W walce o awans na zawody wojewódzkie przyszło PG w Czerwonce zmierzyć się z gospodarzami z Chudka. Lepsi okazali się hokeiści z Chudka, którzy wygrali 2-0 i pojadą na finały wojewódzkie.
Wszystkie drużyny, które brały udział w zawodach, otrzymały pamiątkowe dyplomy, a trzy najlepsze - puchary oraz medale ufundowane przez Szkolny Związek Sportowy w Ostrołęce. Za przygotowanie turnieju odpowiedzialni byli działacze sportowi z Chudka.
do

Dziewczęta:
1. Publiczne Gimnazjum w Zabrodziu, 2. Publiczne Gimnazjum w Czerwonce, 3. Publiczne Gimnazjum w Chudku, 4. Gimnazjum nr 4 w Ostrołęce, 5. Publiczne Gimnazjum w Czernicach Borowych
Chłopcy:
1. Publiczne Gimnazjum w Chudku, 2. Publiczne Gimnazjum w Czerwonce, 3. Publiczne Gimnazjum w Zabrodziu, 4. Publiczne Gimnazjum w Jednorożcu, 5. Gminne Gimnazjum w Andrzejewie, 6. Gimnazjum nr 4 w Ostrołęce.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB