Czwartek, 22 kwietnia 2021. Imieniny Łukasza, Kai, Nastazji

Grasowali w domkach letniskowych - wpadli

2014-04-17 08:31:40 (ost. akt: 2014-04-17 08:31:53)
W policyjny areszcie w krótkim odstępie czasu znaleźli się trzej włamywacze do domków letniskowych

W policyjny areszcie w krótkim odstępie czasu znaleźli się trzej włamywacze do domków letniskowych

Podziel się:

Makowscy stróże prawa zatrzymali mężczyznę, który okradał domki letniskowe w gm. Szelków i Płoniawy-Bramura, a różańscy policjanci ujęli dwóch innych zajmujących się tym procederem na terenie gm. Różan i Rzewnie.

Złodziej grasujący od czerwca 2013 r. w Szelkowie i Płoniawach wpadł 8 kwietnia. - Jego celem były przede wszystkim domki letniskowe, które okradał, wykorzystując nieobecność właścicieli, oraz nowo budowane domy – informuje st. sierż. Monika Winnik, rzecznik prasowy makowskiej komendy policji. Łupem tego mieszkańca gm. Szelków padały elektronarzędzia, narzędzia ogrodnicze, elementy hydrauliczne i przewody elektryczne. Chował je w szopie w miejscu zamieszkania. Policjanci wszystkie zabezpieczyli. Jak ujawnia rzeczniczka, mężczyzna nie był wcześniej karany za tego typu przestępstwa. Usłyszał zarzuty kradzieży i kradzieży z włamaniem, do których się przyznał.
Z kolei w ostatni piątek mundurowi z Różana zatrzymali dwóch braci w wieku 19 i 22 lat, podejrzanych o okradanie od lutego do kwietnia tego roku domków letniskowych na terenie własnej gminy oraz sąsiedniej gminy Rzewnie, a dokładnie w miejscowościach Dzbądz, Brzóze i Drozdowo. Rabusie zabierali elektronarzędzia, sprzęt wędkarski, narzędzia ogrodnicze, zginął też silnik do łodzi. Trafili do policyjnego aresztu. - Przyznali się do dokonania kilku kradzieży i kradzieży z włamaniem. W dalszym ciągu trwają czynności mające na celu ustalenie powiązań zatrzymanych sprawców z innymi podobnymi zdarzeniami – podaje Monika Winnik.
el

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB