Piątek, 5 marca 2021. Imieniny Aurory, Fryderyka, Oliwii

Ciepło popłynie szerzej

2014-04-17 08:36:10 (ost. akt: 2014-04-17 08:37:50)
Wkrótce powinny ruszyć prace związane z rozbudową sieci ciepłowniczej

Wkrótce powinny ruszyć prace związane z rozbudową sieci ciepłowniczej

Podziel się:

Do połowy września tego roku ma powstać kolejny fragment sieci ciepłowniczej w Makowie. Ciepło będzie docierać do urzędu miasta, komendy straży i dwóch bloków.

Makowski ratusz ogłosił w zeszłym tygodniu przetarg na tę inwestycję. Na oferty czeka do 25 kwietnia. Wybrana firma będzie miała na wykonanie wszystkich koniecznych robót czas do 15 września. A chodzi dokładnie o budowę sieci z rur preizolowanych na odcinku od ul. 1 Maja 9 do ul. Moniuszki 6.
Zakres związanych z tym robót to ułożenie rur od wielorodzinnego budynku mieszkalnego spółdzielni mieszkaniowej „Jubilatka” położonego przy ul. 1 Maja 9 do siedziby Urzędu Miejskiego w Makowie usytuowanego przy ul. Moniuszki 6. Trzeba wykonać też przyłącza do budynku Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej (ul. Moniuszki 6a) oraz do bloku „Jubilatki” pod adresem 1 Maja 7, a także do bloku należącego do Wspólnoty Mieszkaniowej Moniuszki 4.
Zadanie to, podobnie jak wykonanie dokumentacji technicznej planowanej centralnej kotłowni, miała wykonać należąca do miasta i „Jubilatki” spółka JUMA. Radni na styczniowej sesji podjęli uchwałę, która zakładała przekazanie spółce 300 tys. zł w gotówce oraz 535 tys. zł w formie tzw. wkładu niepieniężnego (to działka o powierzchni ponad 1 ha) za objęcie przez samorząd miejski kolejnych udziałów. Ale ostatecznie zdecydowano, że te przedsięwzięcia zrealizuje jednak miasto. Rada na zeszłotygodniowym posiedzeniu uchyliła wspomnianą uchwałę.
Dariusz Kucman

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB