Wtorek, 26 stycznia 2021. Imieniny Lutosława, Normy, Pauliny

Pomysł na biznes: jak przekuć go w rzeczywistość?

2014-04-18 12:30:22 (ost. akt: 2014-04-22 14:54:38) Artykuł sponsorowany

Podziel się:

Męczy cię praca na etacie, chciałbyś się uniezależnić od uciążliwego szefa? A może od kilku miesięcy poszukujesz bezskutecznie zatrudnienia? Mając dobry pomysł na biznes, można założyć własną działalność gospodarczą i realizować błyskotliwą karierę zawodową. Pytanie tylko, w jaki sposób ów pomysł biznesowy przeistoczyć w realną firmę.

Od pomysłu do biznesu


Droga wiodąca od pierwszej koncepcji biznesowej do stworzenia rzeczywistej działalności gospodarczej może być bardzo długa. Przede wszystkim przed podjęciem jakichkolwiek kroków formalnych trzeba sprawdzić, czy nasz pomysł na biznes ma szanse na powodzenie. Warto przy tym wykonać analizę SWOT, czyli analizę szans i zagrożeń rynkowych oraz silnych i słabych stron potencjalnego biznesu. Należy w sposób obiektywny ocenić swoje szanse na sukces w danej branży. Bardzo dobrym krokiem jest również wykonanie na etapie koncepcyjnym analizy konkurencji. Jeśli okaże się, że jest wiele firm w naszym regionie zajmujących się tą samą dziedziną działalności, otwieranie kolejnej podobnej firmy może nie być najlepszym pomysłem. Gdy jednak wymyślony przez nas biznes doskonale wpisuje się w istniejącą na rynku niszę, można rozpoczynać realizację wszelkich spraw formalnych. Jeśli nadal nie jesteśmy w 100% przekonani, że nasz pomysł na biznes da nam szansę na sukces, możemy skorzystać z możliwości prowadzenia firmy w inkubatorach przedsiębiorczości.


Inkubacja dla rozwoju biznesu

Wielu młodych, zdolnych ludzi, tuż po ukończeniu studiów albo jeszcze na etapie studiowania, ma plany na dalszą karierę zawodową. Jest to dobry czas, aby rozpocząć prowadzenie własnej działalności. W podejmowaniu inicjatyw biznesowych pomagają młodym ludziom inkubatory przedsiębiorczości, zwykle działające przy wyższych uczelniach. Bez konieczności rejestrowania działalności gospodarczej w urzędzie, zgłaszania jako płatnik składek na ubezpieczenia społeczne do ZUS czy VAT w Urzędzie Skarbowym, młody przedsiębiorca może w ramach inkubatorów rozpocząć prowadzenie własnej działalności. Będzie mógł korzystać z osobowości prawnej inkubatorów, z bieżącej pomocy prawnej i księgowej w zamian za miesięczną opłatę na rzecz fundacji Akademickich Inkubatorów Przedsiębiorczości w wysokości 250 zł. Ryzyko prowadzenia działalności w inkubatorach jest niewielkie. Jeśli okaże się, że pomysł na biznes był jednak nietrafiony, a nowo otwarta firma w Inkubatorach nie przynosi spodziewanych dochodów, można ją bez problemów zamknąć, nie ponosząc przy tym kosztów.


Materiał zewnętrzny