środa, 20 stycznia 2021. Imieniny Fabioli, Miły, Sebastiana

„Parking” dla kajaków, przy kościołach - jaśniej

2014-04-24 09:08:52 (ost. akt: 2014-04-24 09:09:07)
Wkrótce na Orzycu ma powstać przystań kajakowa

Wkrótce na Orzycu ma powstać przystań kajakowa

Podziel się:

Do końca lipca w gminie Krasnosielc powstanie przystań kajakowa oraz cztery nowe place zabaw i miniboisko wielofunkcyjne. Miejscowe kościoły zaś zyskają nowoczesne oświetlenie.

Ogłoszony przez gminę przetarg przewiduje składanie ofert do 25 kwietnia. Obejmuje wybudowanie przystani kajakowej na rzece Orzyc, która oczywiście będzie stanowić atrakcję turystyczną gminy. Zamówienie dotyczy też nowoczesnych, bezpiecznych i kolorowych placów zabaw. Powstaną w Karolewie, Grądach, Chłopiej Łące i Woli Włościańskiej. W tej ostatniej miejscowości zaplanowano także miniboisko wielofunkcyjne.
Dodatkowo wyłoniona w przetargu firma będzie się też musiała zająć montażem nowoczesnych lamp na obiektach sakralnych – kościołach w Amelinie, Drążdżewie i Krasnosielcu oraz na kapliczce w stolicy gminy. Na całe zadanie przewidziano czas do 31 lipca br.
Przypomnijmy, że jest ono częścią większego przedsięwzięcia, które ma wzbogacić gminę Krasnosielc turystycznie. Jakiś czas temu pisaliśmy, że samorząd zastosował zapytania ofertowe w sprawie stworzenia portalu internetowego w trzech językach oraz wykonania wirtualnego spaceru po gminie i przewodnika po krasnosieleckiej ziemi. Ponadto zaplanowano m.in. (wspólnie) z Fundacją 2 5 7 organizację festiwalu filmowego.
Dariusz Kucman

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. polon #1385089 | 212.160.*.* 29 kwi 2014 09:29

    To fajny pomysł, coś nowego, a nie tylko chodniki i chodniki...

    ! - + odpowiedz na ten komentarz