środa, 27 stycznia 2021. Imieniny Anieli, Juliana, Przemysława

Szybko zatrzymani w sprawie rozboju

2014-04-30 14:02:48 (ost. akt: 2014-04-30 14:05:58)

Autor zdjęcia: archiwum

Podziel się:

Makowscy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn mających związek z popełnieniem rozboju na 65-latku. Jeden z napastników zaatakował mężczyznę i ukradł mu kilkaset złotych.

Dyżurny makowskiej policji uzyskał zgłoszenie o rozboju, który miał miejsce na terenie gminy Płoniawy. Wstępne ustalenia w tej sprawie wskazują, że dwóch mężczyzn jadąc skuterem w miejscowości Kalinowiec zatrzymało się przed jedną z posesji. Po kilku minutach weszli do domu chcąc pożyczyć narzędzia by naprawić skuter. Później ponownie weszli do domu, w którym znajdował się 65 letni mężczyzna ze swoją partnerką. Tym razem tłumaczyli, że chcą poczekać na kolegę, który przyjedzie po nich samochodem. Pomiędzy domownikami, a mężczyznami wywiązała się rozmowa. W pewnym momencie jeden z mężczyzn poprosił kobietę, aby ta pokazał mu pokój do remontu o którym rozmawiali. Niczego nie podejrzewając kobieta wyszła z jednym z nich. W tym czasie drugi mężczyzna uderzając kilkakrotnie w twarz 65 letniego mężczyznę przewrócił go i zabrał kilkaset złotych po czym wybiegł z domu. Kiedy kobieta usłyszała krzyki natychmiast wybiegła. W tym czasie uciekł drugi mężczyzna.


W toku dalszych czynności makowscy kryminalni zatrzymali dwóch mężczyzn. Obaj mają po 22 lata i trafili do policyjnego aresztu. Prawdopodobnie dzisiaj usłyszą zarzuty. Grozi im od 2 do 12 lat pozbawienia wolności.

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB