Niedziela, 18 kwietnia 2021. Imieniny Apoloniusza, Bogusławy

Zbiórka na sprzęt do krioterapii

2014-04-30 16:30:38 (ost. akt: 2014-04-30 22:11:02)

Podziel się:

Ciągle rozwijający się makowski szpital posiada nowoczesny oddział rehabilitacyjny. Według wymogów Narodowego Funduszu Zdrowia, musi zakupić jeszcze jeden sprzęt o wartości 14 tys. zł, dlatego każda złotówka jest bardzo istotna.

- Ludzie są bardzo zadowoleni z rehabilitacji, korzysta z niej wiele osób. Dlatego musimy pamiętać, że taki sprzęt jest dla nas wszystkich. Robimy to dla siebie, więc warto wspomóc finansowo szpital - powiedziała nam jedna z pacjentek, która odwiedziła redakcję „Kuriera”.
Oddział rehabilitacyjny czynny jest codziennie od godz. 7 do 17. Pracuje na nim 15 osób, a każdego dnia przewija się około 140 pacjentów. Jedna osoba ma około 3-4 zabiegi. Oddział rozwija się błyskawicznie. Sprzęt jest kupowany w miarę potrzeb, wszystko jest schludne, nowoczesne i profesjonalne. Do pełni szczęścia brakuje ostatniego „fragmentu układanki”, czyli pewnego urządzenia.
- Wykonujemy mnóstwo zabiegów tj. laseroterapie, elektroterapie, okłady cieplne, naświetlenia, ultradźwięki, pole elektromagnetyczne i szereg ćwiczeń kinezyterapii. Nowy sprzęt, jaki chcemy kupić, służyłby do krioterapii, czyli do leczenia zimnem. Stosuje się go w chorobach reumatoidalnych, przy urazach aparatu więzadłowego czy po złamaniach. Działa przeciwbólowo - wyjaśnia Katarzyna Kiliańska, kierownik działu fizjoterapii.
Jak podkreśliła, szpital w swoich zasobach posiada już jeden taki sprzęt. Jednak NFZ wymaga od niedawno takiego na każdym oddziale, tj. stacjonarnym, rehabilitacji dziennej oraz ambulatorium. Wcześniej wystarczał jeden. - Drugi obiecał nam dyrektor szpitala Jerzy Wielgolewski. Na trzeci zaś musimy uzbierać. Liczymy więc tu na wielkie wsparcie ze strony naszych byłych czy obecnych pacjentów. Każda złotówka jest na wagę złota, a cel jest szczytny. Chcemy się dalej rozwijać - tłumaczy kierownik oddziału.
Aby pomóc, wystarczy przelać dowolną kwotę na nr konta: 52 1240 5325 1111 0000 5051 6883 z dopiskiem „rehabilitacja”. Jest to konto Stowarzyszenia na Rzecz Rozbudowy i Modernizacji Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej- Zespołu Zakładów Lecznictwa Otwartego i Zamkniętego w Makowie Mazowieckim oraz Podnoszenia Wiedzy Personelu Medycznego i Prowadzenia Działalności Profilaktycznej w Zakresie Narkomanii i Innych Uzależnień.
Marlena Grzeszczak

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. maniek #1386072 | 37.128.*.* 30 kwi 2014 20:36

    Szpital, który ma tysięcy złotych zysku nie może sobie pozwolić na zakup sprzętu za kilkanaście tysięcy. Trzeba dziadować u ludzi, którzy już i tak są obciążeni płaceniem na służbę zdrowia Widzę dwa rozwiązania. 1. Obniżyć pensje (tak ze dwa miesiące) lekarzom, 2. Zwrócić się do radnych powiatowych o przekazanie swoich diet na zakup sprzętu.

    Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz