środa, 27 stycznia 2021. Imieniny Anieli, Juliana, Przemysława

Wodociąg w każdej miejscowości?

2014-05-13 08:31:16 (ost. akt: 2014-05-13 08:32:07)
Być może sieć wodociągowa "dotrze" wkrótce do wszystkich wiosek

Być może sieć wodociągowa "dotrze" wkrótce do wszystkich wiosek

Podziel się:

Podczas ostatniej sesji rady gminy w Płoniawach–Bramurze poruszono temat sieci wodociągowej, która funkcjonuje już w większej części gminy. Wójt oznajmił, że będzie starał się o 100 procent „łączności wodociągowej”.

Gmina zaplanowała w tym roku budowę sieci wodociągowej w miejscowościach: Zawady Dworskie, Huta, Gołoniwy oraz kolonia Krzyżewo Borowe. Na ten cel stara się o dofinansowanie z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich 2007-2013. Dofinansowanie miałoby opiewać na kwotę 3.5 mln zł i stanowi to 75 proc. kosztów całej inwestycji. Jak dowiedzieliśmy się w urzędzie gminy, w zakres tego zadania wchodzi jeszcze wykonanie 700 m sieci kanalizacyjnej w miejscowości Kalinowiec i zakup urządzenia WUKO (do czyszczenia kanalizacji). Dofinansowanie, jakie miałoby zostać przyznane na samą sieć wodociągową, to 2,5 mln zł.
- Niestety, zostały jeszcze dwie miejscowości najbardziej oddalone, tj. Popielarka i Stare Zacisze. Jest tam bardzo mało mieszkańców, spróbujemy jednak każdemu umożliwić podłączenie do sieci wodociągowej. Wtedy już na terenie całej gminy byłaby takowa sieć - mówił Włodzimierz Załęski, wójt gminy.
A Kazimierz Białobrzeski, sekretarz gminy, poinformował nas, że jeśli mieszkańcy tych dwóch miejscowości wykażą zainteresowanie podłączeniem się do wodociągu, stałoby się to w latach 2015-2016.
Marlena Grzeszczak

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB