Czwartek, 13 maja 2021. Imieniny Agnieszki, Magdaleny, Serwacego

Dramatyczny przebieg spotkania

2014-05-15 09:46:47 (ost. akt: 2014-05-15 09:47:32)
Krzysztof Pustoła w walce o piłkę

Krzysztof Pustoła w walce o piłkę

Podziel się:

To, co w niedzielny meczu zapewnili swoim kibicom podopieczni Waldemara Zająca, można nazwać prawdziwym horrorem. Zakończył się on na szczęście pomyślnie dla Pełty.

Do Karniewa przyjechała drużyna z Kownat Żędowych, aby rozegrać mecz w ramach 21. kolejki o mistrzostwo A-klasy. Gryf obecnie zajmuję 5. miejsce w ligowej tabeli, ale sprawił wiele problemów liderowi z Karniewa. Już w 2. minucie po błędzie defensywy przyjezdni wyszli na prowadzenie, a 7 minut później podwyższyli wynik spotkania na 2-0. Bierna postawa Pełty sprawiła, że pierwszy strzał na bramkę rywala oddany został w 27. minucie meczu, ale za to z wymiernym efektem. W podbramkowym zamieszaniu Daniel Borucki zachował się bardzo przytomnie, strzelając kontaktowego gola przewrotką. Pięć minut później Paweł Dorocki był bliski doprowadzenia do wyrównania. Dziesięć minut przed zakończeniem pierwszej odsłony przyjezdni podwyższyli prowadzenie. Interweniujący bramkarz Pełty źle obliczył tor lotu piłki i zawodnik Gryfu skierował ją do pustej bramki z najbliższej odległości. W ostatniej akcji pierwszych 45 minut dał o sobie znać Marek Wawrzonkowki. Zdecydował się na uderzenie z dystansu, a piłka wpadła do siatki obok słupka bramki Gryfu. Do przerwy karniewianie przegrywali 2-3, a sam mecz poza wieloma bramkami nie stał na zbyt wysokim poziomie.
Drugą część lepiej zaczęli gospodarze, którzy za sprawą Marka Wawrzonkowskiego wyrównali bilans bramkowy. Minutę później czarno-źółci już prowadzili, a świetną indywidualną akcją popisał się Krzysztof Pustoła. Pełta przyciskała rywala i stwarzała groźne akcje pod bramką rywala. Jedna z nich mogła zakończyć się bramką, ale faulowany w polu karnym był Krzysztof Pustoła. Piłkę na 11. metrze ustawił strzelec dwóch bramek i zapisał na swoim koncie trzecie trafienie. Chwilę przed zakończeniem meczu 9 bramkę w tym pojedynku zdobyli przyjezdni bezpośrednio z rzutu wolnego.
Mimo wielu goli, mecz nie był bardzo porywający. Dzięki tej wygranej Pełta nadal prowadzi w ligowej tabeli, mając 4 punkty przewagi nad drugą lokatą i dzielnie walczy o awans do ligi okręgowej. W ramach następnej kolejki podopieczni Waldemara Zająca wyjadą do Myszyńca, by rozegrać mecz z miejscowym Bartnikem.
do

Wynik
Pełta Karniewo 5-4 (2-3) KS Gryf Kownaty Żędowe
Bramki: Marek Wawrzonkowski 3x, Krzysztof Pustoła, Daniel Borucki
Skład: Rafał Przewłocki - Daniel Borucki, Kamil Czajkowski, Łukasz Kubik, Grzegorz Książak (85" Łukasz Świętorecki) - Kamil Pustoła, Jarosław Konop, Jacek Długołęcki, Paweł Dorocki (59'' Eugeniusz Malinowski) - Krzysztof Pustoła, Marek Wawrzonkowski (92" Seweryn Jackowski)

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB