Wtorek, 20 kwietnia 2021. Imieniny Agnieszki, Amalii, Czecha

„Zebry” wyblakły, piesi zagrożeni?

2014-05-16 08:43:21 (ost. akt: 2014-05-16 08:46:28)
Pasy na przejściach w rynku wymagają odmalowania

Pasy na przejściach w rynku wymagają odmalowania

Podziel się:

Miasto się już „zazieleniło”, w związku z tym gdzieniegdzie widać roboty drogowe. Mieszkańcy jednak przypominają o uwzględnieniu w tych pracach malowania pasów na przejściach dla pieszych w centrum miasta.

- Pogoda dopisuje, czemu więc w samym centrum miasta „zebry” są nadal wytarte, nieodświeżone? Niedługo nie będzie ich wcale widać, niech władze coś z tym zrobią. Chodzi tu o nasze bezpieczeństwo – zaapelował telefonicznie jeden z naszych czytelników.
I trzeba przyznać mu rację, pasy na przejściach w centrum są coraz mniej widoczne. Jak zapewnił nas burmistrz miasta Janusz Jankowski, „zebry” zostaną odmalowane. - Czekamy tylko na ustabilizowanie się pogody – zaznaczył szef miasta.
Temat był już w ratuszu omówiony. - W zeszłym tygodniu poruszyłem go na naradzie. Trzeba poprawić stan pasów drogowych w rynku, na ul. 1 Maja, Pułaskiego, Witosa oraz Chrobrego. Mieszkańcy, póki co, muszą pamiętać, że tam gdzie są już wytarte znaki poziome, należy zwracać uwagę na znaki pionowe – podkreślił burmistrz. Jak ocenił, takie kosmetyczne poprawki mogą kosztować około 5–6 tys. zł.
Marlena Grzeszczak

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB