Czwartek, 24 września 2020. Imieniny Dory, Gerarda, Maryny

Czy będą pieniądze na wodociągi?

2014-05-21 09:42:08 (ost. akt: 2014-05-21 09:42:01)
Nowe wodociągi uzależnione są od pozyskania dotacji

Nowe wodociągi uzależnione są od pozyskania dotacji

Podziel się:

Gmina Młynarze czeka na odpowiedź w sprawie wniosku o dofinansowanie dużej inwestycji wodociągowania miejscowości.

Przedsięwzięcie, oprócz ułożenia wodociągu z przyłączami (116 kompletów) w miejscowościach Ogony, Modzele, Sadykierz, Kołaki, Strzemieczne-Wiosny, Strzemieczne-Oleksy do zamknięcia w Gierwatach, obejmuje także rozbudowę stacji uzdatniania wody w Młynarzach oraz montaż przydomowych oczyszczalni ścieków przy świetlicach wiejskich w Głażewie-Święszkach, Kołakach i przy strażnicy OSP w Sieluniu. - Budowa trzech oczyszczalni to inwestycja uzupełniająca, która ma na celu uporządkowanie sprawy ze ściekami, ale również wniosek o dofinansowanie uzyska więcej punktów – nie ukrywa sekretarz gminy Artur Rupiński.
Z kolei przebudowa stacji uzdatniania wody jest konieczna ze względu na wydłużenie się wodociągu w gminie, będzie przepompowywać większą ilość wody. Dlatego sedno tej modernizacji polega na wymianie dwóch zbiorników ciśnieniowych o pojemności 20 m sześc. na dużo większy – o pojemności 120 m sześc.
Gmina złożyła wniosek o dofinansowanie jeszcze z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007–2013 i czeka na odpowiedź. - Gdybyśmy nie dostali tych pieniędzy, to w ramach własnych środków rozpoczniemy przebudowę stacji – mówi sekretarz.
el

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB