Niedziela, 17 stycznia 2021. Imieniny Antoniego, Henryki, Mariana

Gimnazjum „Bezpieczną Szkołą”

2014-05-21 09:43:41 (ost. akt: 2014-05-21 09:43:39)
Uczniowie mocno zaangażowali się w prowadzone w szkole działania

Uczniowie mocno zaangażowali się w prowadzone w szkole działania

Podziel się:

Publiczne Gimnazjum im. Jana Pawła II uzyskało tytuł „Bezpiecznej Szkoły” i tym samym stało się członkiem Ogólnopolskiego Klubu „Bezpieczne Szkoły”.

Placówka w okresie od połowy maja ubiegłego roku do lutego br. uczestniczyła w III Ogólnopolskim Konkursie „Bezpieczna Szkoła – Bezpieczny Uczeń”, a jego efektem końcowym było uzyskanie wcześniej wymienionego tytułu.
Aby to się jednak stało, szkoła musiała zrealizować 10 zadań, związanych z tematyką „Prawa, Przyjaźni, Tolerancji”. W tym zakresie przeprowadzono z ogromnym zaangażowaniem całej społeczności szkoły debaty uczniowskie, spotkania, pogadanki tematyczne, konkursy wiedzy i plastyczne, wykorzystywano również prezentacje multimedialne. Oprócz tego, kształtowano praktyczne umiejętności związane z bezpieczeństwem fizycznym uczniów m.in. poprzez naukę udzielania pierwszej pomocy czy też zachowania się w sytuacji zagrożenia zdrowia i życia. Podczas zajęć bardziej szczegółowo omówiono tematykę dotyczącą uzależnień, odpowiedzialności prawnej młodzieży, jak i tolerancji w stosunku do osób niepełnosprawnych lub chorych. Poza tym nauczyciele omawiali kwestie związane z problemami biedy, sieroctwa społecznego i przyjaźni.
Nad organizacją i przebiegiem wszystkich działań czuwał dyrektor gimnazjum, Sławomir Jasiński.
Sylwia Zasłonka

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB