Cenne 4 punkty

2014-05-21 09:47:37 (ost. akt: 2014-05-21 09:48:05)
Patryk Koczara w walce o piłkę

Podziel się:

Podopieczni Wojciecha Traczewskiego w dwóch ostatnich meczach rozegranych przed własna publicznością zgromadzili 4 punkty, wygrywając z Agape Białołęką 1-0 oraz remisując z Wisłą Płock 2-2, która jest w czołówce tabeli.

W pierwszym pojedynku do Makowa Mazowieckiego zawitała drużyna PKS Agape Białołęka, która plasowała się za makowską ekipą, więc mecz był arcyważny w kontekście utrzymania się w Mazowieckiej Lidze Trampkarzy Starszych. Do przerwy żadna z drużyn nie potrafiła wstrzelić się w bramkę rywala, chociaż dobrą sytuację miał Michał Rurka, który z bliskiej odległości strzelił wprost w interweniującego bramkarza drużyny przyjezdnych.
Drugą część spotkania świetnie rozpoczęli gospodarze. Po wysokim dograniu ze środka pola od Patryka Koczary na czystą pozycję wyszedł Patryk Sypniewski i ze stoickim spokojem przelobował wychodzącego golkipera. Piłka odbiła się jeszcze od murawy, ale na szczęście wpadła do siatki Agape. Chwilę później świetną okazję miał Bartłomiej Pichała, lecz niestety zabrakło mu zimnej krwi w wykończeniu akcji. W 50. minucie spotkania na indywidualną akcję zdecydował się Maciej Traczewski, który został sfaulowany w polu karnym rywala. Do wykonania rzutu karnego ustawił się Szymon Kacprzycki - oddał bardzo mocny strzał, lecz mało precyzyjny i piłka zatrzymała się na poprzeczce bramki przyjezdnych. Wynik do końca nie uległ już zmianie i biało-zieloni mogli fetować zwycięstwo nad Białołęką.
W miniony weekend na stadion przy ul. Sportowej zawitała zaś KS Wisła Płock, która plasuje się w czołówce tabeli i była faworytem sobotniego pojedynku. Makowianie, by myśleć o pozostaniu w lidze, muszą urywać punkty i walczyć w każdym spotkaniu, bez znaczenia jakiej klasy jest rywal i tak było właśnie w tym pojedynku. Już na początku spotkania w drużynie gości było widać, jak znacznie lepsi fizycznie, technicznie oraz taktycznie są od naszego zespołu. Po zakończonym spotkaniu można było jednak stwierdzić, iż wiele serca i walki włożyli młodzi zawodnicy z Makowa, a przy okazji dopisało im szczęście. Najpierw na prowadzenie wyszła Wisła w 17. minucie meczu. Błąd popełniła defensywa przy wybijaniu piłki z własnego pola karnego. Strzał z 15. metra oddał jeden z płocczan, futbolówka odbiła się od poprzeczki bramki Kacpra Szkody i wylądowała w siatce. 10 minut później błysnął Patryk Koczara, który otrzymał podanie od Michała Rurki, ograł obrońcę i płaskim, silnym strzałem w długi róg bramki dał remis swojej drużynie. Takim też wynikiem zakończyła się pierwsza część spotkania.
Drugie 35 minut było równie emocjonujące, jak pierwsze. Wisła konstruowała swoje akcję, zaczynając od bramkarza i poprzez kolejne formacje, a makowianie grali głównie z kontrataku. W 49. minucie meczu osłabiona drużyna gości (pięciominutowa kara za przewinienie ), wyszła na prowadzenie. Gdy każdy myślał, że mecz zakończy się zwycięstwem faworyta tego pojedynku, do akcji ruszył wyraźnie wyróżniający się w ekipie gospodarzy Patryk Koczara, który opanował piłkę w narożniku boiska, seriami zwodów ograł dwóch rywali i dośrodkował w pole karne, gdzie całą akcję zamykał wprowadzony wcześniej na plac gry Miłosz Suchta. Wyskoczył wysoko do dośrodkowanej piłki i mocnym strzałem głową umieścił piłkę w bramce rywala. Warto dodać, że była to ostatnia akcja meczu i dzięki tej bramce Makowianka urwała punkty Wiśle Płock. Tym samym jest coraz pewniejsza utrzymania w lidze.
Kolejny swój mecz młodzi zawodnicy z Makowa Mazowieckiego rozegrają w Ząbkach z miejscowym Dolcanem.