Piątek, 14 maja 2021. Imieniny Bonifacego, Julity, Macieja

Zgoda buduje

2014-05-22 08:52:54 (ost. akt: 2014-05-22 08:52:57)
Drogę otwarto uroczyście tydzień temu

Drogę otwarto uroczyście tydzień temu

Podziel się:

Wójtowie gminy Szelków i Czerwonka pokazali, że potrafią ze sobą współpracować. Udowodnili to wspólną z makowskim starostwem inwestycją, czyli przebudową drogi, która już cieszy mieszkańców.

W ubiegłą środę odbyło się uroczyste otwarcie drogi powiatowej Chrzczonki – Ponikiew Wielka – Czerwonka – Jankowo. Po wielu podziękowaniach za współpracę ze strony wójtów i starosty oraz krótkich przemowach, odbyło się symboliczne przecięcie wstęgi. Dokonali tego: starosta Zbigniew Deptuła, wicestarosta Janusz Gójski, wójt gminy Czerwonka Paweł Kacprzykowski, wójt gminy Szelków Arnold Maciej Grossmann oraz dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych w Makowie Mazowieckim, Zdzisław Soból.
Przypominamy, że wykonawcą tej inwestycji była firma "Drogi i Mosty Jan Kaczmarczyk", która swoje zadania wykonała w okresie od 24 marca br. do 5 maja br. Całkowity koszt tej inwestycji wynosił 493 tys.814 zł, z czego gmina Czerwonka oraz gmina Szelków udzieliły pomocy finansowej powiatowi w wysokości 115 tys.700 zł (każda z gmin). Powiat zaś poniósł koszty związane z przebudową drogi w wysokości 262 tys. 414 zł.
Modernizacja szosy polegała na: wykonaniu odnowy nawierzchni asfaltowej, chodników i zjazdów, drenów odwadniających, uporządkowaniu rowów przydrożnych oraz przebudowaniu przepustu. - Wstępnie chodnik miał zostać zrobiony po obydwu stronach drogi, stwierdziliśmy jednak, że zjazdy na posesje są dla mieszkańców ważniejsze. Dlatego też chodnik znajduje się po jednej stronie, za to każdy ma teraz piękny zjazd. - mówił podczas otwarcie drogi starosta Zbigniew Deptuła.
Marlena Grzeszczak

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB