środa, 23 września 2020. Imieniny Bogusława, Liwiusza, Tekli

350 tys. zł na halę

2014-05-29 09:05:43 (ost. akt: 2014-05-29 09:06:30)
- Dodatkową dotację otrzymały tylko dwa samorządy w województwie, tj. gmina Rzewnie i miasto Przasnysz – podkreślił na sesji wójt Oborski

- Dodatkową dotację otrzymały tylko dwa samorządy w województwie, tj. gmina Rzewnie i miasto Przasnysz – podkreślił na sesji wójt Oborski

Podziel się:

Dodatkowe 350 tys. zł dofinansowania otrzyma samorząd Rzewnia na budowę hali sportowej wraz z boiskiem wielofunkcyjnym w stolicy gminy.

O tym, że gmina stara o dodatkową dotację, pisaliśmy w jednym z poprzednich numerów „Kuriera”. Włodarze Rzewnia uznali, że przyznany im już wcześniej z Ministerstwa Sportu i Turystyki 1 milion zł, to za mało. Bo hala wraz z infrastrukturą towarzyszącą to ponad 3 mln zł, a dla tak biednej gminy wydatek 2 mln zł stanowi ogromny wysiłek finansowy, blokujący jednocześnie inne inwestycje.
Gmina wystąpiła z wnioskiem do MSiT o zwiększenie dofinansowania o kolejny 1 mln zł. Niestety, tyle nie dostanie, ale przybędzie na jej koncie 350 tys. zł (150 tys. zł w tym roku i 200 tys. zł w przyszłym). O tej dodatkowej kasie poinformował na ostatniej sesji rady gminy wójt Wiesław Oborski. – Warto zaznaczyć, iż dodatkową dotację na kontynuowania zadania otrzymały tylko dwa samorządy w województwie mazowieckim, tj. gmina Rzewnie i miasto Przasnysz – podkreślił na sesji wójt Oborski.
Dariusz Kucman

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB