A-klasowicz nie zawodzi

2014-05-29 09:11:30 (ost. akt: 2014-05-29 09:11:48)
Krasnosielczanie fetujący awans do A-klasy

Podziel się:

Mimo iż GUKS Krasnosielc ma już zapewniony awans do wyższej klasy rozgrywkowej, podopieczni Tomasza Urbańskiego nie zwalniają tempa. W kolejnym meczy wygrali przed własną publicznością z Orzem Goworowo 3-0.

Już pierwsza minuta spotkania mogła przynieść bramkę żółto-czerwonym. Atomowa dobitka grającego trenera Tomasza Urbańskiego zatrzymała się na poprzeczce bramki rywala. Dalsza część spotkania to spokojna gra obu ekip z kilkoma sytuacjami strzeleckimi. Do głosu doszli przyjezdni, lecz piłka po strzale ich napastnika minimalnie przeleciała obok słupka bramki GUKS-u. Swoich szans nie wykorzystali Rogala oraz Milewski, którym zabrakło skuteczności. Najlepszą okazję jednak do strzelenia pierwszej bramki miał Krzysztof Pajewski. Sędzia odgwizdał rzut karny po zagraniu piłki ręką w obrębie „szesnastki”. Niestety napastnik Krasnosielca nie potrafił go zamienić na bramkę. Chwilę później Sławek Chełchowski uderzył głową, a piłka wylądowała na słupku rywala. Ciężko wypracowane akcje przyniosły efekt dopiero na dwie minuty przed zakończeniem pierwszej części spotkania. Z 18 metra celnie po długim rogu przymierzył Kurzyński i dał jednobramkowe prowadzenie swojej drużynie po pierwszych 45 minutach.
W drugiej części spotkania oglądaliśmy jeszcze dwa trafienia. Najpierw w 60. minucie składna akcja prawą stroną boiska, gdzie Krzysztof Pajewski wyłożył piłkę dobrze ustawionemu Przemysławowi Milewskiemu, dała prowadzenie 2-0. Kwadrans przed zakończeniem nasza drużyna miała już zadanie ułatwione, gdyż jeden z zawodników przyjezdnych ujrzał czerwony kartonik i musiał opuścić plac gry. Zaś w 80. minucie meczu drugą czerwoną kartką został ukarany kolejny zawodnik przyjezdnych, a pięć minut później wynik na 3-0 ustalił Tomasz Urbański, wykorzystując błąd bramkarza z Goworowa.