Czwartek, 13 maja 2021. Imieniny Agnieszki, Magdaleny, Serwacego

Z nożem na własną matkę

2014-06-02 13:19:13 (ost. akt: 2014-06-02 13:19:38)

Podziel się:

O rozbój prokuratura oskarżyła mężczyznę, który sterroryzował własną matkę nożem.

Ten 53-letni mieszkaniec gm. Sypniewo chciał w taki sposób pozyskać pieniądze. Groził kobiecie nożem, żądając od niej 100 zł. Seniorka zaalarmowała dyżurnego makowskiej komendy policji, syn został zatrzymany. Do tego zdarzenia doszło w środę tydzień temu (21 maja). Przasnyska prokuratura już postawiła 53-latkowi zarzut rozboju.
Jak piszą specjaliści, często zdarza się, że ofiarami przemocy są ludzie starsi. Osoby te są zazwyczaj słabsze, a sprawcy przemocy wykorzystują przewagę sił, naruszając prawa i dobra osobiste, powodując cierpienia i szkody. Najczęstszymi sytuacjami, w których dochodzi do przemocy wobec seniorów są: nadużywanie alkoholu i środków psychoaktywnych, brak perspektywy usamodzielnienia się oraz frustracja z powodu ograniczonej możliwości realizowania obranych celów życiowych. Przemoc może przybierać różne formy: psychicznej, fizycznej, seksualnej, finansowej, jak również zaniedbania.
Stróże prawa podkreślają, że przemoc domowa nie jest jednorazowym incydentem, za przemoc zawsze odpowiedzialny jest sprawca, a polskie prawo takich ściga. - Jeżeli potrzebujesz pomocy zgłoś się do najbliższej jednostki policji, porozmawiaj z dzielnicowym. Pomocy możesz oczekiwać również od pracownika socjalnego z ośrodka pomocy społecznej – radzą mundurowi.

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB