Czwartek, 28 stycznia 2021. Imieniny Agnieszki, Kariny, Lesława

Huczne święto najmłodszych

2014-06-13 09:45:16 (ost. akt: 2014-06-13 09:46:33)

Podziel się:

W niedzielne popołudnie 1 czerwca dzieci z gminy Krasnosielc wraz ze swoimi rodzicami obchodziły swoje doroczne święto wpisane w ramy kampanii „Postaw na rodzinę”. Atrakcji tego dnia było dużo, zarówno dla maluszków jak i starszych dzieci. Już na początku imprezy wszystkie przybyłe dzieci otrzymały talony na lody włoskie, a w trakcie jej trwania - kiełbaskę z grilla.

Wszystko rozpoczęło się tańcem. Układ choreograficzny do piosenki „Gumi Miś” wykonały dzieci z grupy tanecznej działającej przy Gminnym Ośrodku Kultury. Po swoim występie zaprosiły do wspólnego tańca wszystkie dzieci obecne na placu. Zabawa była fajna. Lecz najciekawiej wyglądał taniec, kiedy dołączyli rodzice.
Dużym zainteresowaniem cieszyła się kolorowa przyczepa „małpi gaj”, gdzie był suchy basen z piłeczkami, zjeżdżalnia, tor przeszkód, drabinki itp. Tu najlepiej się czuły przedszkolaki. Dla nich też była magiczna kraina zwana „klockolandią”, gdzie własnoręcznie wykonywali najprzeróżniejsze budowle. Nieco starsze dzieci korzystały z „kreatywnego stoiska”, gdzie powstawały wiatraczki, pszczółki, motylki i sowy. Było „studio makijażu”, które cieszyło się także dużą popularnością. Spod pędzla wolontariuszy, na twarzach dzieci powstawały zaś coraz ciekawsze malunki: zwierzęta i kwiaty. Dzięki temu plac przy GOK-u stawał się coraz bardziej kolorowy. Roześmiane buzie dzieci: kotków, tygrysków, piesków, motylków sprawiały, że na twarzach ich rodziców, także pojawiał się uśmiech. Młode damy miały okazję pomalować paznokcie na „stoisku urody”. Chłopcy w większości korzystali z atrakcji sportowych, które przygotowali i poprowadzili wolontariusze. Były gry i zabawy zespołowe, drużynowe oraz indywidualne. Szukano mistrza w skakaniu na skakance, w kręceniu hula hop oraz w wirowaniu talerzem cyrkowym. Były wyścigi biedronek oraz biegi w workach. Liczne konkurencje, w których udział brały dzieci od przedszkolaków do tych całkiem starszych, nagradzane były upominkami. 
Dużą atrakcją okazał się konkurs na ozdabianie kartonowych pudeł przez dzieci, ich rodziców i znajomych. Wielobarwne pudła ozdabiano przeróżnymi technikami. Komisja konkursowa była zauroczona wszystkimi pracami i postanowiła przyznać równorzędne pierwsze miejsca wszystkim uczestnikom, za co otrzymali drobne nagrody rzeczowe. Z kolorowych pudeł dzieci zbudowały zamek, który służył do dalszej zabawy.
Dodatkową atrakcją dla dzieci była bryczka zaprzęgnięta w dwa kucyki, którą można było odbyć rundę do dookoła rynku. Duże „wzięcie” miała także wata cukrowa, popcorn i prażynki oraz stoisko z zabawkami.
Pragniemy podziękować wszystkim współorganizatorom festynu, tj. wójtowi gminy, dwunastu wolontariuszom działających przy GOK-u i ZS im. T. Kościuszki w Krasnosielcu oraz sponsorom naszej imprezy. W tym roku były to dwie osoby indywidualne oraz jedna firma z zewnątrz. Dziękując za wsparcie finansowe Dnia Dziecka, niech nagrodą dla państwa będą zadowolone buzie około 240 dzieciaków obecnych na Gminnym Dniu Dziecka i ich rodzin.
GOK

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB