Poniedziałek, 18 stycznia 2021. Imieniny Beatrycze, Małgorzaty, Piotra

Piętnastka będzie tradycją

2014-06-18 11:00:57 (ost. akt: 2014-06-18 11:08:35)

Podziel się:

Nie każdy wie lub pamięta, że w latach 90. na trasie Maków-Szelków odbywały się biegi na różnych dystansach. Po długiej przerwie reaktywowano imprezę biegową. W niedziele mieszkańcy miasta, powiatu i okolic w bardzo licznym składzie pobiegli w „Makowskiej Piętnastce”! I to jak.

- Frekwencja była dla nas dużą niewiadomą, do końca nie wiedzieliśmy ilu zawodników przyjedzie do Makowa - powiedział Bartosz Packo prezes Fundacji Kocham Maków i jednocześnie organizator biegu.
Na szczęście impreza okazała się strzałem w dziesiątkę. We wszystkich biegach wystartowało ponad 80 osób w tym 62 biegaczy zmierzyło się z głównym dystansem piętnastu kilometrów. Nie zabrakło również najmłodszych mieszkańców powiatu. W biegu wystartowało 12 dzieci. Na starcie stawili się również zawodnicy z całej Polski, w tym z tak odległych zakątków, jak Władysławowo czy Rzeszów.
Po wszystkim biegacze zostali nagrodzeni pucharami i medalami oraz zostali zaproszeni na pyszną zupę. Odbyło się również losowanie nagród – w puli było kilkanaście zestawów odżywek oraz żeli energetycznych. Nowych właścicieli znalazły też torby na laptopy. Fundacja Kocham Maków ufundowała również dla wszystkich opaski odblaskowe. Dzięki temu trenujący po zmroku biegacze będą lepiej widoczni.
Organizacja biegu była bez wątpienia udanym pomysłem. Nad jego realizacją pracowało kilkadziesiąt osób. W większości społecznie, poświęcając swój wolny czas. Impreza udała się na tyle, że organizatorzy już potwierdzają, że stanie się ona znów makowską tradycją.


Wyniki:
kategoria open:
I miejsce Krzysztof Siepiota, II miejsce Andrzej Piechna, III miejsce Michał Iwanicki,
kategoria mistrz powiatu:
I miejsce Bartosz Bodziakowski, II miejsce Arkadiusz Narojczyk, III miejsce Rafał BoruckiMarlena Grzeszczak

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB