Czwartek, 21 stycznia 2021. Imieniny Agnieszki, Jarosława, Nory

Mają „prawka” na rowery

2014-06-20 09:36:46 (ost. akt: 2014-06-20 09:47:37)

Podziel się:

Szkołę Podstawową w Chodkowie Wielkim odwiedzili naczelnik wydziału ruchu drogowego makowskiej komendy Janusz Kniżewski oraz sierżant sztabowy Adam Rzeczkowski, aby przeprowadzić egzamin na kartę rowerową.

Policjanci na wstępie urządzili pogadankę z uczniami na temat bezpieczeństwa. Skupili się przede wszystkim na uświadomieniu ich w temacie prawidłowego korzystania z jezdni oraz uczyli rozpoznawania zagrożeń i znaków drogowych. Dodatkowo wspomniano o noszeniu różnych elementów odblaskowych, co zdecydowanie wpływa na widoczność na drodze, dzięki czemu można uniknąć wypadku.
Przyszedł również czas na bardzo wyczekiwany moment przez uczniów - egzamin na kartę rowerową, który poszedł wszystkim uczniom śpiewająco. W tym dniu, ze względu na zbliżający się okres wakacyjny, w szkole przeprowadzono także prelekcje pt. „Młodość bez uzależnień” oraz „Nieletni w świetle prawa”. Korzystając z okazji, że przystępujący do egzaminu uczniowie mieli ze sobą rowery, policjanci na miejscu oznaczali pojazdy. Akcja ta miała na celu przede wszystkim zapobiegnięciu kradzieżom.
Marlena Grzeszczak

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB