Wtorek, 20 kwietnia 2021. Imieniny Agnieszki, Amalii, Czecha

Utrzymanie w lidze

2014-06-25 08:19:20 (ost. akt: 2014-06-25 08:19:59)
Młodzi makowianie dzielnie stawiali czoła silnym rywalom

Młodzi makowianie dzielnie stawiali czoła silnym rywalom

Podziel się:

Swój udział w lidze mazowieckiej zakończyli już młodzi zawodnicy Makowianki Maków Maz. Utrzymanie się w najwyższej lidze w tych rozgrywkach można uznać za sukces.

Trampkarze Makowianki w zakończonym sezonie brali udział w rozgrywkach prowadzonych przez Mazowiecki Związek Piłki Nożnej, a mianowicie Mazowieckiej Lidze Trampkarzy 1999 U-15.Grupa 1 (północna). Jest to najwyższa klasa rozgrywek dla trampkarzy w naszym województwie. Liga liczyła 12 drużyn z okręgów: warszawskiego, płockiego i ciechanowsko-ostrołęckiego. W 22 kolejkach biało-zieloni z dorobkiem 21 punktów uplasowali się na 8. miejscu, które gwarantuje utrzymanie się w lidze. 6 wygranych, 3 remisy i 13 porażek - to bilans uzyskany przez naszą drużynę.
Swoich sił makowianie próbowali z takimi drużynami, jak: Legia Warszawa, Wisła Płock czy Escola Varsovia (szkółka piłkarska słynnej Barcelony). Nauka od najlepszych nie poszła w las, o czym świadczą inne wyniki meczów, choćby wgrane z Drukarzem Warszawa 3:2, AP Sochaczew 3:0, PKS Agape Białołęka 1:0, UKS Narew Ostrołęka 1:0 czy remisy z KS Wisłą Płock 2:2, MKS-em Dolcan Ząbki 1:1 i MKS-em Ciechanów 1:1. Ponadto nasi trampkarze potrafili strzelić gole wszystkim drużynom w lidze oprócz Legii Warszawa, która ligę wygrała. Jednak lider z Warszawy musiał się mocno napracować w potyczce z Makowianką, gdzie do przerwy utrzymywał się wynik bezbramkowy, ale ostatecznie Legia w końcowych minutach przechyliła szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Biorąc pod uwagę nieporównywalnie lepsze warunki ligowych rywali pod względem finansowym,organizacyjnym i możliwości do treningu, młodym chłopcom z Makowianki i trenerowi Wojciechowi Traczewskiemu należą się gratulacje za utrzymanie drużyny w lidze.
W nowym sezonie 2014/2015, zgodnie z zasadami reformy rozgrywek młodzieżowych, powstanie Ekstrliga Juniorów Młodszych U-16 utworzona z miejsc 1-4 obu grup Mazowieckiej Ligi Trampkarzy w sezonie 2013/2014 terytorialnie obejmująca obszar całego Mazowsza. Piłkarze Makowianki natomiast wezmą udział w rozgrywkach 1.Ligi Mazowieckiej Juniorów Młodszych 1999 U-16 (grupa północna,okręgi warszawski, płocki, ciechanowsko-ostrołęcki), którą utworzą drużyny z miejsc 5-8 Mazowieckiej Ligi Trampkarzy w sezonie 2013/2014 i mistrzowie Ligi Okręgowej z Warszawy (2 drużyny), Płocka i okręgu ciechanowsko-ostrołęckiego. Liga liczyć będzie 8 zespołów w rundzie jesiennej. Lider po tej rundzie awansuje do Ekstraligi, gdzie na wiosnę będzie miał możliwość walki o mistrzostwo Mazowsza.
do


Wyniki:
MKS Legionovia Legionowo-MKS Makowianka Maków Maz. 6:0
MKS Makowianka Maków Maz. -Akademia Piłkarska Sochaczew 3:0
Legia Warszawa S.A.-MKS Makowianka Maków Maz. 9:0
MKS Makowianka Maków Maz. -UKS Bródno Warszawa 1:4
PKS Agape Białołęka-MKS Makowianka Maków Maz. 4: 2
MKS Makowianka Maków Maz. -KS Drukarz Warszawa 3: 2
Wisła Płock S.A.-MKS Makowianka Maków Maz. 9:0
MKS Makowianka Maków Maz. -MKS Dolcan Ząbki 1:1
UKS Narew Ostrołęka-MKS Makowianka Maków Maz. 3:0
MKS Makowianka Maków Maz. -Escola Varsovia 0: 3
MKS Ciechanów - MKS Makowianka Maków Maz. ( na boisku 1-1) 0-3 wo
MKS Makowianka Maków Maz. -MKS Legionovia Legionowo 1: 3
Akademia Piłkarska Sochaczew -MKS Makowianka Maków Maz. 5: 0
MKS Makowianka Maków Maz. -Legia Warszawa S.A. 0:3
UKS Bródno Warszawa -MKS Makowianka Maków Maz. 4: 0
MKS Makowianka Maków Maz. -PKS Agape Białołęka 1: 0
MKS Makowianka Maków Maz. -Wisła Płock S.A. 2:2
MKS Dolcan Ząbki-MKS Makowianka Maków Maz. 2: 1
MKS Makowianka Maków Maz. -UKS Narew Ostrołęka 1:0
Escola Varsovia -MKS Makowianka Maków Maz. 6: 1


Strzelcy bramek dla Makowianki:
Maciej Traczewski – 5, Szymon Kacprzycki – 3, Kamil Goździewski – 2, Patryk Koczara – 2, Patryk Sypniewski – 2, Patryk Chrzanowski – 1, Bartłomiej Pichała – 1, Damian Rekosz – 1, Miłosz Suchta – 1


Aktualnie trampkarze Makowianki są w okresie roztrenowania po sezonie. Treningi będą trwały do końca czerwca. Na sobotę 28 czerwca zaplanowane jest spotkanie piłkarzy, trenera i rodziców przy grillu, gdzie chłopcy otrzymają upominki na zakończenie sezonu. Następnie zasłużony odpoczynek od piłki i nauki. W okresie od 30 lipca do 8 sierpnia planowany jest obóz sportowy w Augustowie. Pierwszy mecz ligowy - 23 sierpnia.
Trener Wojciech Traczewski zaprasza chłopców z Makowa i okolic z roczników 2000 i 1999 do treningów w drużynie juniorów Makowianki.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB