Czwartek, 22 kwietnia 2021. Imieniny Łukasza, Kai, Nastazji

Zasłużeni - odznaczeni

2014-06-26 08:16:26 (ost. akt: 2014-06-26 08:17:32)
Harcerze zostali docenieni m.in. za pielęgnowanie lokalnej tradycji

Harcerze zostali docenieni m.in. za pielęgnowanie lokalnej tradycji

Podziel się:

W atmosferze radości, podziękowań i gratulacji odbyła się tydzień temu uroczysta sesja rady miejskiej, która inaugurowała Dni Makowa.

W całości poświęcona była wręczeniu odznaczeń „Za zasługi dla Miasta Makowa Mazowieckiego”, które radni postanowili przyznać społecznikom Jadwidze Kwiatkowskiej-Wyrzykowskiej i Wojciechowi Henrykowskiemu oraz makowskiemu oddziałowi Związku Harcerstwa Polskiego. Przekazaniu tych wyróżnień towarzyszyły gratulacje i kwiaty od rajców i burmistrza Janusza Jankowskiego.
Piosenki dla bohaterów środowej (18 czerwca) sesji śpiewali młodzi wokaliści – Sara Smolińska i Paweł Bonisławski oraz Klub Seniora „Makowianka”. Wystąpili też harcerze oraz para taneczna Karolina Bojarska-Paweł Postek.
O zasługach odznaczonych pisaliśmy szeroko w jednym z ostatnich numerów „Kuriera”. Jadwiga Kwiatkowska-Wyrzykowska została doceniona m.in. za organizowanie życia kulturalno-oświatowego w makowskim oddziale Polskiego Związku Emerytów i Rencistów oraz działalność w Klubie Seniora „Makowianka”. Z kolei Wojciech Henrykowski jest m.in. badaczem historii naszej ziemi, inicjatorem wielu przedsięwzięć na rzecz kultury. Harcerze zaś z komendantem Grażyną Kicler na czele dbają o porządek w miejscach pamięci narodowej, pielęgnują wśród społeczności lokalnej tradycję i wartości religijne, są organizatorami spotkań okolicznościowych i promują nasze miasto.
Dariusz Kucman

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB