Wtorek, 26 stycznia 2021. Imieniny Lutosława, Normy, Pauliny

Na egzamin do Mławy?

2014-06-26 08:20:03 (ost. akt: 2014-06-26 08:20:38)

Podziel się:

Decyzją marszałka województwa w okolicach Makowa pojawi się kolejne miejsce, gdzie będzie można zdawać egzaminy na prawo jazdy.

Kursanci z naszego miasta i powiatu z reguły podchodzą do tego ostatecznego sprawdzianu wiedzy i umiejętności w Ostrołęce, a także Ciechanowie. To zrozumiałe z uwagi na stosunkowo niewielką odległość do tych miast, nieprzekraczającą trzydziestu kilku kilometrów. Ale w okolicy pojawi się alternatywa.
Zarząd województwa mazowieckiego podjął 17 czerwca decyzję o stworzeniu czterech oddziałów terenowych Wojewódzkich Ośrodków Ruchu Drogowego. W najbliższym czasie kandydaci na kierowców będą mogli zdawać egzamin na prawo jazdy kat. B w nowych miejscach – Garwolinie, Zwoleniu, Kozienicach i Mławie. To ostatnie miasto, gdzie powstanie filia ciechanowskiego WORD-u, jest położone w odległości sześćdziesięciu kilometrów od Makowa.
Dlaczego niektórzy mieszkańcy naszego miasta i powiatu mieliby jeździć na egzaminy dalej? Odpowiedź jest prosta. Mława to miasto mniejsze zarówno dla Ostrołęki, jak i od Ciechanowa. Nie ma tam dwu lub więcej pasmowych ulic, skomplikowanych skrzyżowań i innych „pułapek”, na które trzeba mocno uważać w większych grodach. Teoretycznie więc o upragnione „prawko” może tu być łatwiej. Wystarczy zajrzeć do internetu, by przekonać się, ze tego typu „turystyka” dla potencjalnie uproszczonego egzaminu w Polsce jest już standardem.
Oddział terenowy WORD-u w Mławie ma ruszyć na przełomie sierpnia i września.
Dariusz Kucman

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB