Piątek, 14 maja 2021. Imieniny Bonifacego, Julity, Macieja

Atrakcyjniej w Parku Sapera

2014-07-03 08:02:01 (ost. akt: 2014-07-03 08:02:14)
Ścieżka edukacyjna ma uatrakcyjnić Park Sapera

Ścieżka edukacyjna ma uatrakcyjnić Park Sapera

Podziel się:

Do końca wakacji w Parku Sapera w Makowie ma powstać ścieżka edukacyjna.

Ratusz wystosował 27 czerwca zapytanie ofertowe. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie ścieżki dydaktycznej „Ja i przyroda zależymy od siebie”. Propozycje można składać do najbliższego poniedziałku (7 lipca) do godz. 10.
Miasto otrzymało na tą inwestycję blisko 53 tys. zł dofinansowania z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie i w tej kwocie zamierza się zmieścić.
W parku mają stanąć mniejsze i większe drewniane tablice z informacjami, znajdzie się tam na przykład regulamin parku i jego historia. Na kolejnych przystankach będą przedstawione m.in. pokroje drzew, metody określania ich wieku czy system klasyfikacji roślin. Ogółem przystanków będzie pięć. Oprócz tego ścieżka ma składać się z siedemnastu punktów poznawania gatunków drzew, dwóch gier dydaktycznych interaktywnych i dwóch punktów obserwacyjnych flory i fauny wodnej z miejscami do poboru próbek wody do badań hydrobiologicznych.
Oprócz tablic, w zieleńcu staną ławki i kosze na śmieci. Ścieżka ma zostać wykonana do 29 sierpnia.
el

Komentarze (10) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. tomek #1433276 | 80.50.*.* 7 lip 2014 10:19

  Przyjdzie wiosna i powódź wszystko zniszczy. Teren parku jest zalewany co kilka lat. Sporo drzew ostatnio wycięto, ale wciąż jest zbyt dużo wielkich drzew. W efekcie jest to raczej ciemny teren z wielką ilością wron. Ostatnio naprawdę nieprzyjemnie się tam chodzi przez te ptaki. Uwielbiam duże drzewa, ale nie w takiej ilości na terenie takiego parku.

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. janek #1432166 | 159.205.*.* 5 lip 2014 05:50

  Rzadko się zdarza, by jakieś miasto dysponowała takimi warunkami do wypoczynku ludności jak Maków Mazowiecki: Grzanka, zalew, piękny park Sapera, urokliwa Turbina. Tylko, że te miejsca są bardzo zaniedbane. Ścieżka spacerowa nad brzegiem urokliwego Orzyca w stronę Grzanki praktycznie nie istnieje, park Sapera - bez komentarza, trochę uporządkowano miejsce przy Turbinie, ale pozostawia ono wiele do życzenia, zalew bez zaplecza turystyczno-gastronomicznego. Bardzo się cieszę z możliwości zagospodarowania parku. Należy to jednak robić z głową. Jak już wspomniałem powinno się przede wszystkim dokonać drenażu terenu: wyczyścić rowy, udrożnić przepust wodny do rzeki Orzyc, nawieść ziemi w miejsce powstałego dołu (przy wale od strony południowej), bo tak ciągle stoi woda. Należałoby też bardziej wartościowych drzew, bo lipy dla wielu ludzi (alergików) są przekleństwem. Bez dobrego oświetlenia parku i monitoringu się nie obejdzie, chociaż i monitoring może okazać się mało skuteczny. Reasumując - prośba do radnych. Proszę przypilnować tej inwestycji. Każda złotówka powinna być wydana z głową.

  Ocena komentarza: warty uwagi (5) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. pener #1431847 | 83.14.*.* 4 lip 2014 16:04

  Ale patologia głosuje na Jankowskiego więc on dba o swój elektorat

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 4. Wiktor #1431760 | 83.24.*.* 4 lip 2014 13:48

  Poroniony pomysł! Miejsce gdzie przebywa patologia makowska otrzyma " ścieżkę edukacyjną". Patologia nie znosi kultury, nauki, ludzi inteligentnych, pracy. Stalin i Hitler jedynie byli na nich skuteczni.

  ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. Ala #1431721 | 79.191.*.* 4 lip 2014 12:37

   bardzo fajny pomysł ,ale obiekt koniecznie musi być monitorowany ale i to zapewne nie uchroni parku przed lumpami i lumpiarami którzy tam przesiadują

   ! - + odpowiedz na ten komentarz

  Pokaż wszystkie komentarze (10)