Udane zakończenie ligi

2014-07-03 08:03:59 (ost. akt: 2014-07-03 08:04:25)
Michał Pawlak (przy piłce) zdobył dwie bramki

Podziel się:

Podopieczni Artura Salamona w ostatnim meczu o mistrzostwo ligi okręgowej pokonali na własnym stadionie Sonę Nowe Miasto 2-0. Do bramki rywala dwukrotnie trafił Michał Pawlak.

Lepiej w mecz weszli przyjezdni, którzy już w 2. minucie meczu powinni objąć prowadzenie, lecz górą w sytuacji ,,sam na sam" był makowski golkiper Grzegorz Gorzoch. Chwilę później na listę strzelców mógł wpisać się Michał Pawlak, lecz jego strzał został zablokowany przez zawodnika gości. W kolejnych minutach makowianie konstruowali składne akcje, ale niestety brakowało ostatniego podania lub skuteczności. Najlepszą okazję do zdobycia bramki przyjezdni zaś zmarnowali w 35. minucie meczu. Po błędzie jednego z obrońców Makowa w dobrej sytuacji znalazł się napastnik Sony. Na szczęście biało-zielonych piłka po jego strzale zatrzymała się na poprzeczce. Zebrani przy ul. Sportowej kibice na premierowe trafienie czekali do 42. minuty. Michał Pawlak miał za plecami dwóch obrońców, a mimo to zdołał się odwrócić i wyprowadzić swój zespół na prowadzenie. Do końca pierwszej połowy wynik nie uległ już zmianie.
Od początku drugiej części meczu Makowianka zepchnęła rywali do głębokiej defensywy i raz za razem zagrażała bramce Nowego Miasta. Rozgrywający dobre spotkanie Pawlak w 55. minucie zagrał świetną piłkę do wprowadzonego Andrzeja Szczepańskiego, a ten w sytuacji oko w oko z bramkarzem fatalnie przestrzelił. Pięć minut później ten sam zawodnik mógł zrehabilitować się za poprzedni kiks i znowu znalazł się w sytuacji tylko z golkiperem. Tym razem także nie trafił czysto w futbolówkę i nie zdołał podwyższyć prowadzenia. 20 minut przed zakończeniem spotkania na 2-0 podwyższył Michał Pawlak, który wykorzystał idealne podanie ze środka pola od Tomasza Pragacza. Makowianie nadal atakowali bramkę rywala, a swoje szanse miał rezerwowy Marcin Ciak. Najpierw po jego atomowym uderzeniu piłka przeleciała nad poprzeczką, a później czujnie w bramce spisał się golkiper Sony. W końcówce spotkania honorową bramkę mogli strzelić przyjezdni, lecz mając przed sobą pustą już bramkę ich zawodnik posłał piłkę wysoko nad poprzeczką.
Dzięki wygranej w 30. kolejce nad Soną Nowe Miasto nasz zespół w końcowej tabeli uplasował się na 5. miejscu. Awans do IV ligi wywalczyły Korona Szydłowo oraz Nadnarwianka Pułtusk, która wygrała mecz barażowy, a do A-klasy spadły Gladiator Słoszewo oraz Kryształ Glinojeck.