Czwartek, 13 maja 2021. Imieniny Agnieszki, Magdaleny, Serwacego

Nożem w klatkę piersiową

2014-07-04 08:14:33 (ost. akt: 2014-07-04 08:15:22)
24-letni mieszkaniec gm. Krasnosielc czeka w areszcie na wyrok

24-letni mieszkaniec gm. Krasnosielc czeka w areszcie na wyrok

Podziel się:

Młody mieszkaniec gm. Krasnosielc dźgnął nożem innego mężczyznę. Siedzi w areszcie, grozi mu do 10 lat więzienia.

Zdarzenie to miało miejsce w biały dzień na os. Wojciechowice w Ostrołęce, a dokładnie 17 maja przed godz. 13 na ul. I Armii Wojska Polskiego. - Dyżurny ostrołęckiej komendy otrzymał zgłoszenie dotyczące nożownika. Na miejsce skierowano policjantów – opisuje asp. Sylwester Marczak z Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce. Jak ustalili stróże prawa, do kobiety i mężczyzny wracających ze sklepu podszedł napastnik i dźgnął mężczyznę nożem w okolice klatki piersiowej, po czym się oddalił.
W poszukiwaniach nożownika wzięli udział policjanci z wydziału kryminalnego, prewencji i wywiadowcy. Ustalili oni jego dane personalne i po około dwóch godzinach od zdarzenia, przed godz. 15 został zatrzymany kilka kilometrów dalej, na ul. Targowej. To 24-letni mieszkaniec gm. Krasnosielc.
Pokrzywdzony zaś trafił do szpitala, na szczęście jeszcze tego samego dnia go opuścił.
W ciągu 48 godzin Prokuratura Rejonowa w Ostrołęce postawiła 24-latkowi zarzut z art. 156 par. 1 pkt 2 Kodeksu karnego, czyli ciężkiego uszkodzenia ciała. Za to przestępstwo grozi do 10 lat więzienia. Sąd zdecydował też o zastosowaniu środka zapobiegawczego w postaci trzymiesięcznego aresztu.
Jak tłumaczył się mieszkaniec naszego powiatu? Dlaczego zranił tamtego mężczyznę? - prokuratura nie chce zdradzić. - To stanowi materiał dowodowy – mówi Edyta Luchcińska, szefowa PR w Ostrołęce. Ujawnia natomiast, że wcześniej się znali i, że podejrzany przyznał się do winy.
el

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB