Piątek, 14 maja 2021. Imieniny Bonifacego, Julity, Macieja

Budują w Amelinie, poprawią w Krasnosielcu

2014-07-05 12:00:00 (ost. akt: 2014-07-04 08:32:38)
W Amelinie trwają prace przy podbudowie pod przyszłe boisko

W Amelinie trwają prace przy podbudowie pod przyszłe boisko

Podziel się:

Ruszyła budowa boiska przy szkole w Amelinie. A w Krasnosielcu trzeba zmodernizować boisko w związku z awansem piłkarzy do A-klasy.

Prace w Amelinie, gdzie powstaje całkiem nowe boisko wielofunkcyjne, wykonuje firma MULTISPORT Karina Komornicka z Jaworzna. Cena ofertowa brutto to nieco ponad 332 tys. zł, a termin realizacji minie 30 września br. Przypomnijmy, że gminie udało się pozyskać dofinansowanie na ten obiekt z Ministerstwa Sportu i Turystyki w wysokości ok. 200 tys. zł.
Jak poinformował na zeszłotygodniowej sesji rady gminy wójt Paweł Ruszczyński, zmiany musza też zajść na gminnym boisku w Krasnosielcu, gdzie swoje mecze rozgrywa miejscowy Gminny Uczniowski Klub Sportowy. – Obiekt musi spełniać pewne wymogi w związku z tym, że nasi piłkarze awansowali do A-klasy – zaznaczał wójt. Dodał, że konieczne roboty, m.in. poszerzenie płyty boiska, gmina wykona własnymi siłami. – Nawet sami piłkarze zadeklarowali tutaj pomoc. Sądzę, że wszystko uda się za niewielkie pieniądze zrealizować – mówił szef gminy.
dk

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB