Poniedziałek, 10 maja 2021. Imieniny Antoniny, Izydory, Jana

Wycieczka z bogatym planem

2014-07-07 09:41:36 (ost. akt: 2014-07-07 09:41:35)
Pięciodniowy wyjazd okazał się udany

Pięciodniowy wyjazd okazał się udany

Podziel się:

Uczniowie klas 5 z Publicznej Szkoły Podstawowej w Karniewie wybrali się na pięciodniową wycieczkę nad Morze Bałtyckie i Pojezierze Kaszubskie. Nie zabrakło zwiedzania i mocy atrakcji.

Wycieczka odbyła się pod nadzorem wychowawców: Izabeli Zając oraz Tatiany Szymczak. Pierwszego dnia wszyscy wyruszyli na zwiedzanie Gdańska. Tam podziwiali zabytki starego miasta, „zieloną bramę” czy kościół Mariacki, najwytrwalsi weszli nawet na wieże widokową. Następnie uczestnicy wycieczki odwiedzili Muzeum "Błękitny Baranek" i wieczorem po wyczerpującym dniu zmęczeni lecz szczęśliwi wrócili do pensjonatu.
Kolejne dni upłynęły również na zwiedzaniu, tym razem Łeby, Chmielna czy Szymbarku. Największą niespodzianką dla dzieci okazał się jednak wieczór kaszubski. Wszyscy mieli możliwość poznać instrumenty muzyczne, m.in. takie, jak "diabelskie skrzypce". Wiele radości sprawiło też uczenie się gwary kaszubskiej.
Trzeci dzień był wyjątkowy. Najpierw rejs statkiem po Jeziorze Łebskim, później wizyta w Wyrzutni Rakiet w Łebie i w końcu ruchome wydmy. Jak relacjonują na stronie internetowej uczestnicy, żeby zobaczyć „cuda natury”, warto było pokonać kilka kilometrów. Przedostatniego dnia wycieczki, tuż po śniadaniu, wszyscy wyruszyli do Muzeum Ceramiki w Chmielnie. Tam mogli obejrzeć proces powstawania naczyń według dawnej technologii. Ostatnim punktem wycieczki był zamek krzyżacki w Gniewie. Po zwiedzaniu dzieciaki mogły spróbować swoich sił i umiejętności w strzelaniu z kuszy.
Na zakończenie odbyła się dyskoteka oraz ognisko.
Marlena Grzeszczak

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB