środa, 21 kwietnia 2021. Imieniny Jarosława, Konrada, Selmy

Bezpiecznie nad wodą

2014-07-08 08:25:37 (ost. akt: 2014-07-08 08:26:52)
Tradycyjnie odbył się wyścig "smoczych" łodzi

Tradycyjnie odbył się wyścig "smoczych" łodzi

Podziel się:

W niedzielę 29 czerwca nad makowskim zalewem odbyła się impreza pod nazwą "Bezpieczne wakacje". Liczne grono mieszkańców włączyło się do wspólnej zabawy oraz profilaktycznych lekcji.

Festyn został zorganizowany przez miejscowe Urząd Miasta, Komendę Powiatową Policji oraz Miejski Dom Kultury. Pomagali również przedstawiciele Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego z Pułtuska oraz strażacy z Różana i Makowa Mazowieckiego.
Pierwszą atrakcją - przygotowaną przez WOPR - był profesjonalny instruktaż, jak zachowywać nad wodą i w jaki sposób udzielać pomocy osobom tonącym. Zaprezentowano również akcję ratunkową. Takie obrazowe przedstawienie zagrożeń i metod działania z dużym przejęciem obserwowali zarówno przedstawiciele najmłodszych pokoleń, jak i ich rodzice.
Podczas imprezy nie brakowało konkursów, gier i zabaw. Wszystkiemu towarzyszyło malowanie buziek czy „wędka szczęścia”. Największym powodzeniem cieszyły się jednak policyjne i strażackie skutery i łodzie motorowe, na których dzieci mogły popływać.
Tradycyjnie odbył się również wyścig „smoczych” łodzi. Wszystkie chętne drużyny mogły rywalizować na makowskim zalewie łodziami przyozdobionymi smoczymi głowami. Do zawodów zgłosiły się 4 takie ekipy. Pierwsze miejsce wywalczyli reprezentanci Komendy Powiatowej Policji w Makowie Mazowieckim, tuż za nimi umiejscowiła się młodzież z Liceum Ogólnokształcącego w Makowie, 3. lokata przypadła tutejszym strażakom, zaś ostatnia - pracownikom urzędu miasta.
Nie zabrakło również wspólnych kąpieli. Pierwsza w wodzie wylądowała młodzież z LO. Wrzucony do wody został również burmistrz miasta Janusz Jankowski.
Marlena Grzeszczak

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. rokiccak #1434674 | 46.134.*.* 9 lip 2014 10:50

    Ten który ma pusto w głowie siłą rzeczy musi lepiej pływać...

    ! - + odpowiedz na ten komentarz