Poniedziałek, 25 stycznia 2021. Imieniny Miłosza, Pawła, Tatiany

Wychowankowie dumą Orła

2014-07-10 08:49:00 (ost. akt: 2014-07-10 08:48:56)
Bartek Rymek w trykocie Legii

Bartek Rymek w trykocie Legii

Podziel się:

Klub Orzeł Sypniewo znany jest z dobrej pracy z młodzieżą, która od kilku sezonów gra na bardzo dobrym sportowym poziomie. W obecnym sezonie „orliki” wygrały ligę, a zespół młodzików został wicemistrzem. Obie drużyny powtórzyły swój wynik z poprzedniego sezonu.

W ostatnich sezonach drużyny z Sypniewa tytuł mistrzowski w lidze zdobyły już 5 razy, a czempionat okręgu - 2 razy. W naszym regionie piłkarskim, który tworzy 12 powiatów mazowieckich, klub gminny z Sypniewa zdecydowanie się wyróżnia. - Nawet miejskie
drużyny w tych rocznikach mają problemy z dobrymi wynikami swoich drużyn. Dlatego propozycji rozegrania meczy z przedstawicielem naszego powiatu przez znane kluby, nie brakuję – podkreśla trener Zenon Mierzejewski.
Jak zapewnia, drużyny młodzieżowe Orła wygrały 81 turniejów piłkarskich, w tym 3 międzynarodowe w swojej historii, biorąc udział w 188 takich zawodach. - Takich przykładów sukcesów, jak mecze z Legią Warszawa lub że 11 piłkarzy z roczników 98 oraz 99 wypromowało się tutaj i teraz grają w silniejszych klubach, z czego 8 jest wychowankami klubu, trudno szukać nawet w znanych teamach – przekonuje Mierzejewski.
Podaje też przykład Bartosza Rymka, który zaczynał przygodę z piłką jako niespełna 8-latek właśnie w Orle. Jako 14-latek zaś trafił do najlepszej akademii piłkarskiej w Polsce prowadzonej przez Legię Warszawa. Niedawno strzelił gola w finałowym meczu mistrzostw Mazowsza pomiędzy Legią a Polonią Warszawa.
Trener z sypniewskiego klubu cały czas jest w kontakcie z opiekunami Bartka oraz z nim samym. Zresztą razem z kolegami z macierzystego klubu razem kibicował on Legii na Pepsi Arenie. Bo sypniewska młodzież wiele razy już była na meczach aktualnego mistrza Polski, otrzymując bilety za darmo. - Klub warszawski jest również zainteresowany Danielem Stepnowskim, który gra w Legionovii – dodaje Zenon Mierzejewski.
dk

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB