Sobota, 23 stycznia 2021. Imieniny Fernandy, Jana, Rajmundy

„Nasza Gmina to Rodzina”

2014-07-11 09:23:44 (ost. akt: 2014-07-11 09:33:18)
Nie zabrakło konkursów z nagrodami

Nie zabrakło konkursów z nagrodami

Podziel się:

Pokaz laserowy, muzyka na żywo, degustacja regionalnych potraw, trampoliny i zjeżdżalnie – to atrakcje, które dla młodych i starszych mieszkańców gminy Młynarze przygotowano z okazji święta „Nasza Gmina to Rodzina”.

Mimo niepewnej pogody na festyn 29 czerwca przyszło wielu mieszkańców. Najmłodsi bawili się na zjeżdżalniach, skakali na trampolinach, było też malowanie buzi. Swój sprzęt zaprezentowała służba więzienna oraz miejscowi strażacy. Odbyły się też zawody dla dorosłych. Konkurencje to przeciąganie liny, podnoszenie 17,5-kilogramowego ciężarka oraz toczenie opony. Dla dzieci także były zabawy i konkursy, m.in. strzelanie z łuku.
Wystąpili uczniowie ze szkolnego koła teatralnego oraz grupa grająca na instrumentach.
Nie tylko łasuchy skusiły się na degustację regionalnych potraw, które przygotowali rodzice uczniów tutejszej szkoły. Można było spróbować na przykład kartoflaka na liściu chrzanu, smalcu regionalnego, drożdżaka albo rogalików babci Tereski. Nie mogło też zbraknąć kiełbaski z grilla. Atrakcją wieczoru był 20-minutowy pokaz laserowy. A oprawą muzyczną zajął się zespół „Meteo” i „Damesa Show”.
Elżbieta Ludwikowska

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB